Premier Gowin o Złoczewie i elektrowni atomowej

  • 30.07.2019, 12:31
  • Redakcja lokalna.news
07312019_gowin_energetyka_konferencja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Spotkanie z wicepremierem Jarosławem Gowinem i wicewojewodą łódzkim Krzysztofem Cieciórą dotyczyło przede wszystkim przyszłości Bełchatowa jako stolicy polskiej energetyki. Jest to temat bardzo obszerny, a konferencja była doskonałą okazją do wyjaśnienia m.in. kwestii możliwej budowy elektrowni atomowej w okolicach naszego miasta.

Nowe perspektywy rozwojowe, które zapewni realizacja rządowych programów takich jak Miasto+ czy Mieszkanie+, uruchomienie odkrywki Złoczew oraz inwestycje w energię odnawialną – to tematy, które zostały poruszone podczas konferencji. Nie padły jednak żadne konkretne daty czy inne szczegóły. Powodem tego są zapewne jesienne wybory parlamentarne, które są de facto przyczyną wstrzymania wielu procesów decyzyjnych – m.in. ten ws. odkrywki Złoczew, o którym pisaliśmy już wcześniej.

Jedno jest pewne, najbardziej kontrowersyjna kwestia – budowa elektrowni atomowej w pobliżu Bełchatowa – wg zapewnień premiera Jarosława Gowina, poprzedzona będzie rozległymi konsultacjami społecznymi. Nie jest to jednak temat na tę kończącą się kadencję rządu.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe