Nie tylko pijani kierowcy. Pijana matka "opiekowała" się trójką dzieci

  • 04.01.2022, 14:47
  • Redakcja lokalna.news
Nie tylko pijani kierowcy. Pijana matka "opiekowała" się trójką dzieci
Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się 27-letnia mieszkanka powiatu radomszczańskiego, która mając w organizmie 2 promile alkoholu opiekowała się swoimi dziećmi. Dziękujemy osobom, które dostrzegły nieprawidłowości w funkcjonowaniu tej rodziny i w trosce o dzieci powiadomiły policję.

  Zgłoszenie w tej sprawie policjanci otrzymali 3 stycznia 2022 roku, około godziny 10.00. Mundurowi natychmiast udali się do wskazanego domu. W budynku zastali 27-letnią kobietę oraz troje jej dzieci. Badanie stanu trzeźwości mieszkanki powiatu radomszczańskiego wykazało w jej organizmie 2 promile alkoholu. Na szczęście stan zdrowia dzieci, który został oceniony przez personel medyczny nie budził zastrzeżeń. Policjanci przekazali dzieci pod opiekę znajomej rodziny. Informację o tym zdarzeniu funkcjonariusze przekażą do Sądu Rodzinnego w Radomsku. Ponadto, policjanci odrębny wniosek przekażą do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci. Jeśli podejrzewamy, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Wystarczy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, pedagogiem, kuratorem sądowym czy dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Radomsku/nadkom. Aneta Wlazłowska

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe