Co warto wiedzieć o wymianie opon?

  • 22.11.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
17112021-zmiana-opon-kaczor-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wielkimi krokami zbliża się zima. Warto pomyśleć o zmianie opon, zanim temperatura spadnie poniżej zera i jazda na oponach letnich stanie się niebezpieczna. Dobrze jest sprawdzić również, czy koła są odpowiednio wyważone.

  Mamy już listopad, i wielkimi krokami zbliża się zima. Kiedy warto tak naprawdę myśleć już o wymianie opon?

  Opony powinno się przekładać, gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni, ponieważ wtedy już mamy na tej zimowej oponie lepszą przyczepność – mówi  Krzysztof Kaczor, właściciel zakładu wulkanizacyjnego.

  Zanim przyjedziemy do zakładu wulkanizacyjnego, warto na coś zwrócić uwagę? Np. czy opony zużywają się  równomiernie?

  Tak, warto zwrócić uwagę, przede wszystkim na to, czy opony się równomiernie zużywają, ponieważ jeśli np. opony by ścinało, to powinno się ustawić w samochodzie zbieżność. To jest tzw. geometria kół. Nie powinno być również żadnych luzów na osi, ponieważ wtedy opony będą się nierównomiernie zużywać. Także powinno się zrobić tę geometrię kół.

  Jak często należy wyważać koła?

  Koła powinno się wyważać, przy każdej wymianie kół, z letnich na zimowe, z zimowych na letnie. Jeśli przekładamy opony, to wiadomo, że wywarzanie jest w standardzie, a jeśli ma ktoś całe koła, to również powinno się te koła wywarzyć przed założeniem na samochód.

  W jaki sposób powinno się przechowywać opony?

  Opony nie mają jakiś specjalnych wymagań. Powinny być pod zadaszeniem, żeby nie były narażone bezpośrednio na warunki atmosferyczne

  Czy ceny opon wzrosły tak jak ceny niemal wszystkiego obecnie?

  Tak, w tym roku koła zdrożały. Niewiele zdrożały, ale jakieś minimalne podwyżki były. Są one związane ze wzrostem cen materiałów wulkanizacyjnych.

  Jeśli chodzi o opony i akcesoria wulkanizacyjne, to nie ma żadnego problemu z dostępnością – dodaje  Krzysztof Kaczor, właściciel zakładu wulkanizacyjnego.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe