Zmiana organizacji ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic 1 Maja z Kwiatową.

  • 16.11.2021, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
Zmiana organizacji ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic 1 Maja…
Od 16 listopada obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic 1 Maja z Kwiatową. Utrudnienia potrwają około miesiąc.

  Trwają prace na ul. Kwiatowej. Od 16 listopada wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana ruchu organizacji ruchu. Na czym będzie polegać?

  Wyłączenie z ruchu skrzyżowania 1 maja z ul. Kwiatową to wynik kompleksowej przebudowy ul. Kwiatowej. Teraz właśnie a tym skrzyżowaniu, wykonawca będzie robił wszystko to, co jest w ziemi, czyli instalacje. W związku z tym, trzeba było to skrzyżowanie wyłączyć z ruchu. Zorganizowane zostały objazdy. Wykorzystane zostały pobliskie ulice – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

  Jadąc od ul. Pileckiego, można będzie wjechać w ul. 1 Maja, ale dojedziemy jedynie do przychodni zdrowia bądź policji. Samo skrzyżowanie jadąc z tego kierunku, będzie można ominąć, skręcając wcześniej w ul.Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego do ul.1 Maja.

 Jadąc z ul. Okrzei, będzie można wjechać w ul. Kwiatową, ale tylko do marketu. Przy samym skrzyżowaniu ulica będzie zamknięta.

  Kierując się od stadionu, ulicą 1 Maja, będzie można skręcić w ul. Dąbrowskiego w stronę Placu Wolności lub osiedla Okrzei.

  Nie zmienia się organizacja ruchu od ronda Wybickiego. Tu będzie nadal można zjechać w ulicę Witosa i wyjechać na 1 Maja. – Czytamy na stronie belchatow.pl

  Zmianie ulegają również rozkłady jazdy autobusów miejskcich

Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej. Wraz z zamknięciem skrzyżowania zmienione zostaną w tym rejonie kursy emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10.

Wyłączone zostaną przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Z kolei na Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Natomiast tymczasowe przystanki utworzone tam zostaną dla linii 1 i 2.

 

  Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej, będzie można znaleźć na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji http://www.mzk.belchatow.pl/

  Ta przebudowa ul. Kwiatowej, jest to naprawdę bardzo duże przedsięwzięcie, które tak naprawdę będzie finansowane przez dwa lata budżetowe. Ta ulica zostaje w sposób kompleksowy przebudowana. Jest robione nie tylko to co w ziemi, ale również przebudowywane będzie to skrzyżowanie tak, żeby móc wyprowadzić prawo skręt w stronę 1 Maja.

  Prosimy o cierpliwość kierowców. Te niedogodności muszą wystąpić przez pewien czas, żeby móc cieszyć się z dobrej, wyremontowanej nawierzchni i dobrego szklaku komunikacyjnego – dodaje Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

Poniżej zamieszczamy mapę obrazującą zmianę organizacji ruchu.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe