Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżnika

  • 15.11.2021, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżnika
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się 18 listopada o godzinie 18:00, w sali koncertowej MCK. Podczas tego wydarzenia o swojej pasji do Peru i Boliwii opowie - Alicja Pelczar - studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Alicja Pelczar - jak sama pisze o sobie - optymistka, nieznosząca bezczynności. Z wykształcenia inżynier elektryk. Całe życie zawodowe pracowała w górnictwie - zawodzie nietypowym dla kobiety. Mama dwojga dorosłych dzieci i babcia czworga wnuków. Relaksuje ją praca w ogrodzie, lubi muzykę poważną i dobrą książkę. Jej pasją są podróże. Do dziś odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata. Przez lata sporządzała notatki z każdej podróży. Swoje wrażenia i przygody z wyjazdów zebrała w książce będącej jednocześnie reportażem i przewodnikiem pod tytułem „Moje podróże od PRL do dziś".

  Podczas spotkania z podróżniczką usłyszymy opowieść o Peru i Boliwii - dwóch tajemniczych krajach, pełnych mistycyzmu i piękna. Opowieść o ogromnych górach, wulkanach, wysoko położonych jeziorach, potężnych rzekach, które malują obraz tych dwóch krajów. Do tego o bogatej – sięgającej kilkunastu tysiącleci – kulturze, w której nietuzinkowym zainteresowaniem cieszą się tajemnicza cywilizacja Inków oraz niezwykle interesujący mieszkańcy tego kraju. O tym, co Alicję w nich zachwyca oraz jakie jej wyobraźnia podsuwa obrazy i wspomnienia z podróży.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe