Prezydent Bełchatowa nagrodziła 38 nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczne

  • 15.10.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
14102021-nagrody-um-belchatow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Pani Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska nagradza nauczycieli, którzy mają osiągnięcia dydaktyczne. Ile takich nagród przyznano w tym roku?

 W jednostkach podległych miastu, czyli w szkołach podstawowych, w jednej szkole ponadpodstawowej i przedszkolach pracuje 820 nauczycieli. 38 z nich zostało nagrodzonych w tym roku, przez Prezydent Miasta Bełchatowa, zebrała się komisja, która przyznała te nagrody. Każda ta nagroda jest w wysokości 2500 zł i ta kwota trafiła na konto nagrodzonych nauczycieli.

 Te nagrody są za szczególe osiągnięcia  w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Nagradzani są zarówno nauczyciele, jak i dyrektorzy, którzy mogą poszczycić się, chociażby wprowadzanymi innowacjami edukacyjnymi czy osiągnięciami swoich uczniów w konkursach, czy olimpiadach.

 Jest to bardzo ważny dzień. Wiadomo, że to, jak nauczymy najmłodsze pokolenia, takie będziemy mieć społeczeństwo. Serdeczne życzenia dla grona pedagogicznego – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

  Dodajmy, że bełchatowscy nauczyciele, cały czas podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, w efekcie czego, nauczyciele mianowani i dyplomowani stanowią ok. 80 proc. kadry dydaktycznej w szkołach oraz ponad 60 proc. w przedszkolach.

 Pani Prezydent wysłała również specjalny list do nauczycieli wszystkich miejskich placówek oświatowych. Oto jego fragment:

„Dobry pedagog to osoba, która nie tylko potrafi w sposób przystępny przekazać wiedzę, ale przede wszystkim zawsze znajduje czas na rozmowę z uczniami, wyjaśnianie wątpliwości, wysłuchanie ich trosk i problemów oraz wspólne przeżywanie radości. Swoją codzienną pracą każdy z Państwa kształtuje charaktery swoich podopiecznych i w ten sposób przygotowuje ich na pełne wyzwań dorosłe życie” – czytamy w liście prezydent Czechowskiej.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe