Duże inwestycje i duże dofinansowania na rozwój baz sportowych!

  • 28.09.2021, 07:30
  • Redakcja lokalna.news
27092021-dotacje-kamiensk-gomunice-mosir.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Gomunice, Gmina Kamieńsk oraz Radomsko otrzymały dofinansowania na realizację inwestycji. Wszystkie dofinansowania pomogą rozwijać infrastrukturę sportową w tych miejscach. Na 70 pozytywnie rozpatrzonych wniosków z terenu całego kraju, 3 pochodzą z Powiatu Radomszczańskiego.

  Wszyscy widzimy, jak rozwija się Powiat Radomszczański. Sukcesywnie realizowane są wielomilionowe inwestycje. Powiat Radomszczański bardzo mocno stawia na sport. W wielu Gminach i w Radomsku organizowanych jest mnóstwo wydarzeń sportowych, i infrastruktura sportowa robi wrażenie, a będzie robić jeszcze większe. Realizowanych jest wiele inwestycji mających ją jeszcze bardziej ulepszyć.

  Panie Wójcie, przedszkole jeszcze nie zostało oficjalnie oddane do użytku, a już szykuje się kolejna inwestycja. Tym razem mowa o budowie hali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrzanowicach. Udało się pozyskać na ten cel środki. Jaka jest wysokość dotacji, którą otrzymała gmina na ten cel?

  Dziś dotarła do nas wspaniałą wiadomość, że z Ministerstwa Sportu, będzie dofinansowana budowa hali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrzanowicach. Budowa będzie dofinansowana w kwocie ponad 1 500 000 miliona złotych.

  Oczywiście to nie jest jedyne źródło finansowania tej inwestycji, ponieważ otrzymaliśmy wcześniej już z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, z Urzędu Marszałkowskiego ponad 2 600 000 zł mówi Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

Jaka jest łączna wartość tej inwestycji?

  Ponad 4 300 000 zł, czyli wychodzi na to, że naszą gminę, budowa sali gimnastycznej będzie kosztować 260 000 zł – dodaje Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

Można powiedzieć, że to dobra kwota, jak za inwestycję tego typu?

  To bardzo dobra kwota, ponieważ za te 1 500 000 zł, które musielibyśmy wyłożyć z własnego budżetu, bądź wziąć na to kredyt, możemy realizować inne inwestycje służące mieszkańcom – podkreśla Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

  Czyli teraz pozostaje tylko zakasać rękawy do pracy?

Przetarg został już ogłoszony, wykonawca wyłoniony, umowa podpisana, więc lada dzień wykonawca wejdzie na budowę – podsumowuje Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

  Dofinansowanie udało pozyskać się również Gminie Kamieńsk, gdzie budowana jest hala sportowa o dużym rozmachu.

  Udało się Gminie Kamieńsk pozyskać dofinansowanie do budowy hali sportowej, która jak wiemy, będzie bardzo dużym projektem, będzie to hala z rozmachem. Jakiej wysokości dofinansowanie udało się pozyskać?

  Jest to kwota prawie 4 000 000 zł. Od kilkunastu lat, Gmina Kamieńsk nie miała tak dużego dofinansowania, więc tym bardziej się cieszymy. Jest to jedna trzecia wszystkich wydatków na halę. Jest to dla nas naprawdę duża pomoc.

  Jeśli chodzi o harmonogram prac, to jest on niezależny od środków, które pozyskaliśmy, ale znacznie łatwiej będzie te środki organizować na dalsze etapy budowy – mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku również pozyskał dofinansowanie, dzięki któremu będzie mógł dokonać wymiany nawierzchni na „Orliku”, mocno uczęszczanym przez mieszkańców Radomska.

  Nie tylko Gmina Kamieńsk i Gomunice dostały dofinansowanie, bo i Radomsko również takie pozyskało, na wymianę nawierzchni na „Orliku”. Jak ważne jest to dofinansowanie, jak ważne jest to, że młodzież będzie grała na nowej nawierzchni, spełniającej wszystkie standardy?

  Jest to bardzo radosna nowina zarówno dla Radomska, jak i przede wszystkim dla MOSiR-u, ponieważ w tym momencie, jesteśmy w stanie wymienić zużytą nawierzchnię. Dodajmy, że jest to nawierzchnia, która ma już pond 10 lat użytkowania, więc najwyższa pora na to, aby ją wymienić i tutaj ukłon w stronę Pani Poseł, która nam dużo pomogła w tym, abyśmy dofinansowanie otrzymali, dlatego też cieszymy się, że będziemy mogli nawierzchnię niebawem zmienić. Nawierzchnia jest mocno zużyta z uwagi na to, że ten „Orlik” był bardzo mocno eksploatowany przez mieszkańców naszego miasta, zarówno tych młodszych, jak i tych starszych – mówi Marek Wyciszkiewicz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku

Jaka jest kwota dofinansowania i jaki będzie koszt wymiany nawierzchni?

  Kwota dofinansowania wynosi  225 000 zł. Jeśli chodzi o koszt wymiany nawierzchni, to w tym momencie zleciliśmy wykonanie kosztorysu jednej z firm i czekamy, jaki będzie ten kosztorys. Wtedy będziemy mogli określić, jaka to będzie w pełni kwota – dodaje Marek Wyciszkiewicz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

  Duże wsparcie i pomoc przy pozyskiwaniu funduszu na inwestycje miała Pani Poseł Anna Milczanowska, obecna przy oficjalnym przekazywaniu funduszy.

  Najpierw udało się pozyskać duże pieniądze dla Gminy Żytno, później dla Gminy Gomunice, teraz dochodzi do tego jeszcze Gmina Kamieńsk. To chyba milo patrzeć na to, jak powiat Radomszczański się rozwija i realizuje tak wielkie inwestycje.

  Bardzo się cieszę, że Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu doceniło wnioski, które spłynęły z Powiatu Radomszczańskiego i dzisiaj widzimy tego efekt. Pan Premier Gliński ogłosił program „Sportowa Polska” jego wyniki, to dzisiaj prawie 70 inwestycji z terenu całego kraju otrzymały dofinansowanie, w tym 3 z Powiatu Radomszczańskiego.

 Gościmy w Gminie Kamieńsk u Pana Burmistrza Bogdana Pawłowskiego. Tu buduje się hala sportowo-widowiskowa, bardzo potrzeba hala, szkoła jest duża, jest dużo uczniów, działają też kluby sportowe. Myślę, że jest to niezbędne, aby rozwijać umiejętności fizyczne u dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych.

  Szkoła w Chrzanowicach w Gminnie Gomunice u Pana Wójta Pawła Olejniczaka nie ma w ogóle sali gimnastycznej. Szkoła jest teraz pięknie termomodernizowania z ekologicznymi źródłami energii cieplnej. One już tak zostały wybudowane, żeby  mogły służyć przyszłej sali gimnastycznej i ta sala gimnastyczna już będzie ruszała z budową. Jak słyszeliśmy, Pan Wójt uzyskał również dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego i teraz z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

  Miasto Radomsko wymieni dzięki temu dofinasowaniu nawierzchnię na boisku „Orlik”. Miasto posiada tylko jeden „Orlik”, ma inne boiska, ale ta nawierzchnia już przez kilkanaście lat była bardzo intensywnie wykorzystywana – mówi Anna Milczanowska, Posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe