Historyczna chwila dla OSP w Drużbicach. Przywitano dwa nowe wozy oraz oddano do użytku świetlicę!

  • 22.09.2021, 07:30
  • Redakcja lokalna.news
210920-ospdruzbice-nowy-woz-swietlica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
18 września zapisze się wielkimi literami w historii OSP Drużbice. Tego dnia jednostka pozyskała dwa nowe wozy strażackie. Oddano również do użytku zmodernizowany budynek świetlicy.

  Ważny dzień, jeśli chodzi o Gminę Drużbice. Zostały oddane dwa samochody dla OSP w Drużbicach. Jaki był koszt tych samochodów?

  Oczywiście to jest bardzo ważny dzień w historii Gminy Drużbice. Myślę, że chyba jeden z najważniejszych w historii, ponieważ po raz pierwszy w historii naszej gminy, jednostka OSP dostaje nowy samochód bojowy o wartości blisko 800 000 zł, w tym 300 000 zł stanowi wkład własny. Drugi samochód, który został przekazany jednostce OSP Drużbice, pozyskano w ramach mojego osobistego zabiegu oraz pana Komendanta Powiatowego, z przydziału z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie – mówi Tomasz Głowacki, Wójt Gminy Drużbice.

  Nie tylko samochody zostały oddane do użytku

  Dzisiaj oddaliśmy też do użytku świetlicę wiejską, stanowiącą dawny budynek remizy OSP w Drużbicach. Koszt modernizacji wynosi około 1 400 000 zł, całość funduszy pochodzi z budżetu gminy. Inwestycje wykonaliśmy w ciągu 2 lat i dzisiaj właśnie, w sposób oficjalny, oddaliśmy do użytku, aby służyła lokalnej społeczności – dodaje Tomasz Głowacki, Wójt Gminy Drużbice.

  Zaproszeni goście mówią, że zrobili Państwo coś, czego nie udało się w poprzednich kadencjach. Budynek nadawał się tylko do rozbiórki. Teraz będzie służył wszystkim mieszkańcom.

  Tak, udało się tego dokonać dzięki przychylności Rady Gminy. Udało się wykonać faktycznie kawał dobrej roboty, dla dobra lokalnej społeczności. Osobiście jestem z tego bardzo dumny – mówi Tomasz Głowacki, Wójt Gminy Drużbice.

  Jak dla was strażaków jest ważny dzisiejszy dzień?

  Straż tutaj istnieje już ponad 100 lat, jednak dzisiejszy dzień jest chyba najważniejszy, od samego początku zawiązania jednostki. Pozyskaliśmy dwa samochody, jeden nowy, średni gaśniczy, drugi ciężki z Państwowej Straży Pożarnej z Bełchatowa, oczywiście dzięki dobrej woli pana Komendanta, dobrej naszej współpracy. W tej chwili mamy praktycznie siłę Państwowej Straży Pożarnej, może nie z Bełchatowa, ale z jakąś mniejszą jednostką możemy się porównywać.

  Każdy samochód, tak jak wcześniej powiedziałem podczas uroczystości, wyposażony jest w sprzęt do ratownictwa drogowego, technicznego, jest sprzęt medyczny. Jesteśmy w stanie ratować wszytych i wszystko o każdej porze dnia i nocy – mówi Maciej Olejnik, Prezes OSP Drużbice i zarządu Gminnego Związku OSP.

  Ile macie samochodów na wyposażeniu?

  Posiadamy 3 samochody, 2 ciężkie MAN-y i jeden średni Volvo, który nam uzupełnia wyjazdy do wypadków, do różnych akcji medycznych – wylicza Maciej Olejnik, Prezes OSP Drużbice i zarządu Gminnego Związku OSP.

  Można powiedzieć, że OSP w Drużbicach jest na wypasie?

  Oj tak, dzisiaj możemy to z pełnią odpowiedzialnością powiedzieć, że jest na wypasie. Mamy w tej chwili 40 przeszkolonych druhów, być może byłoby więcej, gdyby nie pandemia, gdyby nie było ograniczeń szkoleniowych.

  Świetlica również jest upragniona, była długo wyczekiwana. Wykonanie tej świetlicy to były duże koszty. Poprzednie władze nie wyrażały chęci wykonania tej inwestycji. Dzisiaj, przy współpracy z wójtem, jesteśmy w stanie zrobić wszystko i to widać. Jest piękna sala, są piękne samochody, garaże wyposażone w to, co powinien mieć strażak – dodaje Maciej Olejnik, Prezes OSP Drużbice i zarządu Gminnego Związku OSP.

  Czyli władza w postaci wójta i rady dbają o strażaków?

  Zdecydowanie tak. Wiedzą co to znaczy i jakie są możliwości strażaków, współpraca jest bardzo dobra. Mieszkańcy Gminy Drużbice mogą spać spokojnie, w każdej chwili służymy pomocą – podsumowuje Maciej Olejnik, Prezes OSP Drużbice i zarządu Gminnego Związku OSP.

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe