5 kompletów mieszkań już niedługo gotowych do zamieszkania!

  • 07.09.2021, 08:26
  • Redakcja lokalna.news
02092021-lgota-wielka-mieszkania-kotlewski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Gminie Lgota Wielka trwają prace końcowe przed oddaniem 5 kompletów nowych mieszkań, dla mieszkańców gminy.

 Jesteśmy w Gminie Lgota Wielka, gdzie powstają mieszkania dla tych mieszkańców gminy, którzy nie posiadają własnego lokum. Jakiś czas temu, nagrywaliśmy materiał, jak prace się rozpoczynały, teraz są już prawie na wykończeniu. Przypomnijmy jaki jest zakres prac?

  Jest to obiekt, gdzie były kiedyś dwa komplety mieszkań i była część świetlicy. W związku z tym, że zmodernizowaliśmy ujęcie wodne i tam zrobiliśmy świetlicę, postaraliśmy się złożyć wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o wsparcie i utworzenie 5 kompletów mieszkań, czyli 2 na zasadzie zmodernizowania, a 3 zbudowane są od zera, ponieważ wcześniej była świetlica.

 Otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 45% tego zadania. Łazienki będą oddane z pełnym wyposażeniem wraz z kuchnią, sypialnie hol, centralne ogrzewanie, gdzie każde będzie oddzielnie, olejowe, dla każdej rodziny – mówi Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

  Ile rodzin będzie mogło zamieszkać?

  Jest to 5 kompletów mieszkań o powierzchni od 30 do 40- kilku metrów kwadratowych. Zakładamy, że w ciągu 14 dni, inwestycja powinna być zakończona. Ponieważ są jeszcze prace na zewnątrz, trochę nam przeszkodziły warunki atmosferyczne. Później musimy wystąpić jeszcze do starostwa o użytkowanie, także myślę, że od października, może listopada będzie już temat wejścia rodzin do tych obiektów – dodaje Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

  Warto również wspomnieć, że Gmina Lgota Wielka może pochwalić się wyjątkowo dużą liczbą mieszkań tego typu.

  Staraliśmy się zawsze o obiekty, żeby były wolne. Mój poprzednik, naczelnik, budował mieszkania przy szkołach, nad Urzędem mamy komplety, mamy agronomówkę, gdzie są mieszkania. Łącznie mamy ponad 50 takich mieszkań – podsumowuje Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Melvina
Melvina 07.09.2021, 09:54
tadalafil bph mechanism

Pozostałe