Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wystawę oraz imprezę plenerową

  • 29.07.2021, 17:41
  • Redakcja lokalna.news
28072021-muzeum-belchatow-wystawy-uss.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do końca miesiąca, w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, można podziwiać wystawę pt. „Nigdzie żywego ducha”, autorstwa Marii Agnieszki Bińczyk. Już 14 sierpnia wyjątkowa impreza plenerowa. W parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbędzie się „Piknik ze Stefanem i Nelly”.

   Trwają wakacje, a jak najlepiej spędzić wakacje? Najlepiej z kulturą, o którą nietrudno w muzeum. Co zatem dzieje się w drugim miesiącu wakacji w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie?

   Stanowi Państwo, do końca miesiąca, dokładnie do 1 sierpnia, można w dużej galerii naszego muzeum zobaczyć wystawę czasową, wystawę pejzaży Marii Agnieszki Bińczyk. Autorka pochodzi spod Łodzi. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Późnej przez wiele lat związana była ze środowiskiem artystycznym Bełchatowa. Była aktywnym animatorem kultury, pracowała również w szkole jako nauczyciel plastyki.

   Po przejściu na emeryturę wróciła w swoje rodzinne strony, czyli przeniosła się do Bedonia Przykościelnego pod Łodzią. Zajmuje się głównie malarstwem, ale tworzy również poezję. Razem z przyjaciółmi utworzyła grupę artystyczną, zespól, który wykonuje poezję śpiewaną. Zespół nazywa się „Poza czasem”.

  Jeżeli chodzi o malarstwo Pani Marii Agnieszki Bińczyk, prezentujemy tutaj cykl prac, przedstawiających tylko i wyłącznie krajobrazy, pejzaże. Wystawa zatytułowana jest „Nigdzie żywego ducha”. Zarówno tytuł, jak i wybór prac, jest komentarzem autorki, do przymusowej izolacji, do której byliśmy zmuszeni w czasie pandemii. Ta ekspozycja będzie dostępna do 1 sierpnia. W połowie sierpnia, dokładnie 14 sierpnia, będziemy zmieniać wystawę i od tego dnia, dostępna będzie kolejna wystawa tematyczna, kolejna wystawa czasowa, zatytułowana „Zioła i ziołolecznictwo” – mówi Marcin Uss, Historyk Sztuki.

Impreza plenerowa ze Stefanem i Nelly

   Chcielibyśmy również zaprosić Państwa na imprezę plenerową. 14 sierpnia w Parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, planujemy imprezę zatytułowaną „Piknik ze Stefanem i Nelly 100 rocznica zakończenia Wojny Polsko-Bolszewickiej". Będzie to impreza łącząca formę pikniku oraz inscenizacji historycznej – dodaje Marcin Uss, Historyk Sztuki.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe