Tak tworzy się sztukę na wakacjach

  • 13.07.2021, 17:15
  • Redakcja lokalna.news
09072021-warsztaty-antoniowka-dzieci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

   Sztuka powstaje bardzo często już w głowach najmłodszych. Bardzo ważne jest, aby młodzi artyści ćwiczyli swoją kreatywność, i rozwijali się artystycznie.

   Wakacje to zdecydowanie świetny czas na rozwijanie swoich talentów. Po całym roku, kiedy żyliśmy pod dyktando pandemii, wakacje przynoszą oddech. Na zajęciach w gminnych Ośrodkach Kultury i świetlicach gminnych, dzieci mogą realizować się artystycznie.

   Tak było w Antoniówce, w gminie Kleszczów, gdzie dzieci pod okiem opiekunek wykonywały wyjątkowe wieszaki na ubrania w technice decoupage. Czym ona jest? Decoupage to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek (takich samych, jak te, które wykorzystujemy przy stole) na odpowiednio przygotowane powierzchnie. Efekt, jaki daje ta technika, ma przypominać wzory malowane pędzlem. Decoupage nazywany jest czasem również metodą serwetkową.

   Ogromną zaletą tej techniki jest to, że w bardzo prosty sposób, nawet bez szczególnych umiejętności plastycznych, pozwala stworzyć coś pięknego, co z przyjemnością postawisz np. na komodzie w swoim salonie. Nie bez powodu decoupage jest jedną z najpopularniejszych i najprężniej rozwijających się gałęzi rękodzielnictwa.

   Najważniejsze jednak, że dzieci mają duży ubaw i mogą kreatywnie spędzać wakacyjny czas.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe