Poczekaj MAMA zaraz uratuje dom i świat, ale najpierw chwilka relaksu…

  • 31.05.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
29052021-mamusiowe-asany-kociniak-gajzler.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę 29 maja, w zabytkowym parku wokół Dworu w Żytnie, odbyły się zajęcia z jogi dla Mam. Były to zajęcia pod okiem doświadczonej istruktorki pokazujące, jak ważny jest prawidłowy, świadomy oddech

   W pięknych okolicznościach przyrody, w parku przy Dworze w Żytnie, wszystkie przybyłe mamy, mogły wziąć udział w zajęciach z jogi i pozwolić sobie na chwilę relaksu. Na czym polegają te zajęcia?

   Są to zajęcia hatha jogi, jogi klasycznej, jednej z najbardziej pierwotnych. Opierają się na ćwiczeniach oddechowych, na rozgrzewce, na wykonywaniu asan, i na relaksie końcowym. Regularne ich wykonywanie sprawia, że czujemy się lepiej, mamy więcej energii, poprawia nam się intuicja, wzrasta nasza energia w ciele i gorąco zachęcam do tych zajęć – mówi Marta Kociniak, Instruktora Jogi.

   Dlaczego świadome oddychanie jest tak ważne?

   Jest to ważne, ponieważ podczas oddychania zachodzi wiele procesów w naszych organizmach. Przede wszystkim jesteśmy bardziej dotlenieni. Jest ponad 100 technik prawidłowego oddechu. Na dzisiejszych zajęciach zaproponowałam 2 z nich Anuloma Viloma i Kapalabhati. Regularna praktyka ćwiczeń oddechowych sprawia, że poprawia się jakość w naszym życiu – tłumaczy Marta Kociniak, Instruktora Jogi.

   Dlaczego warto uprawiać Jogę?

   Joga sprawia, że częściej się uśmiechamy, sprawia, że chce nam się więcej rzeczy zrobić. Jesteśmy przez to bardziej otwarci na innych ludzi i widzimy to jakimi oni są ludźmi, poprzez wgląd w nas samych, czyli tak jakby ludzie, z którymi obcujemy, są naszymi odbiciami lustrzanymi, które sprawiają, że możemy się zastanowić nad sobą.

   Zachęcam wszystkich do aktywności, do dbania o własne ciała, o jedzenie, o ruch, ponieważ ruch jest jedną z podstawowych i najważniejszych rzeczy, które istnieją we wszechświecie, według mnie, czyli zdrowy świadomy oddech i wtedy wszystko się otwiera przed nami. Gorąco zachęcam do aktywności, czy to będzie joga, rower czy bieganie – dodaje Marta Kociniak, Instruktora Jogi.

   Mama to najbardziej zapracowana osoba na świecie. Zazwyczaj ma czas na wszystko, tylko nie dla siebie. Dlatego tak ważne jest, aby znalazła chociaż chwilę, tylko dla siebie. I temu mają właśnie służyć Mamusiowe Asany.

    Mama stoi na co dzień przed wieloma wyzwaniami. Wyzwania te powodują, że zapominają w tym ferworze codziennych obowiązków o sobie, o relaksie,  o przyjemności. Dlatego wydaje nam się, że ta inicjatywa, z którą wychodzimy do mam, jest tym bardziej cenna.

   Z informacji, które uzyskałam od pań, które uczestniczyły już w pierwszej turze ćwiczeń, ta inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem i została bardzo dobrze przyjęta. Mam nadzieję, że ta chwila relaksu pozwoli nam, bo też jestem mamą, na uspokojenie, wyciszenie, na wejrzenie w głąb siebie i pogodzenie swego życia rodzinnego, z życiem zawodowym. Uważam, że w życiu każdemu należy się chwila oddechu, chwila zapomnienia, chwila relaksu, i myślę, że ta inicjatywa powiatu, spotka się  z dobrym przyjęciem i że będzie w przyszłości kontynuowana.

   Chciałabym wszystkie mammy serdecznie zaprosić do tego, żeby spędzały czas na świeżym powietrzu, żeby znalazły te kilka minut na to, żeby odpocząć, żeby żyć w zgodzie z naturą, i żeby pozwolić sobie na chwilę odpoczynku od codziennego zabiegania.

   Bardzo serdecznie zachęcam w imieniu całego Zarządu Powiatu Radomszczańskiego  do skorzystania z ofert, które prezentujemy naszym mamą – mówi Ewa Gajzler, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe