Ulica Kwiatowa będzie remontowana. To oznacza utrudnienia w ruchu

  • 07.05.2021, 14:05 (aktualizacja 07.05.2021, 14:20)
  • Redakcja lokalna.news
06052021-belchatow-remont-kwiatowa-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
17 maja rusza remont ul. Kwiatowej w Bełchatowie. Remont będzie obejmował odcinek od ronda Wybickiego do skrzyżowania z 1 Maja. Kierowcy muszą spodziewać się zmiany organizacji ruchu w tym miejscu. Użytkownicy Komunikacji Miejskiej również muszą się liczyć z tym, że autobusy będą jeździć innymi trasami.

  Kolejna inwestycja drogowa, będzie realizowana na terenie Bełchatowa. Tym razem będzie remontowana ulica Kwiatowa. Jaki będzie zakres prowadzonych prac?

   Zakres tych prac jest ogromny. Inwestycja rusza już 17 maja, oznacza to, że będzie zmieniona organizacja ruchu i tutaj naprawdę uczulam kierowców, by zapoznali się z zamieszczoną mapą, na stronie e.bełchatów.pl Tam będą te informacje na bieżąco aktualizowane, w miarę posuwania się prac do przodu.

   W pierwszym etapie, tym który rusza 17 maja, wykonane zostaną wszystkie inwestycje infrastrukturalne. Te prace mają potrwać około 2 miesięcy. Później już ruszą prace, te najbardziej widoczne, czyli będzie robiona nowa nawierzchnia, będą robione chodniki, będzie robiona ścieżka rowerowa, a także nowe oświetlenie uliczne.

   Co ważne, oprócz tego, że będzie zrobiona droga i pobocza, chodniki i ścieżki, będzie również przebudowane skrzyżowanie z ul. 1 maja. Bardzo proszę, aby wszyscy zapoznawali się na bieżąco z tym, jak rozwiązany został problem komunikacyjny na tym odcinku, ważnym odcinku przebiegającym przez centrum miasta.

   Warto wspomnieć również o tym, że w związku z tym, że ta droga zostanie częściowo wyłączona z ruchu, nie będzie odbywał się na tej drodze ruch komunikacji miejskiej. Wszystkie te informacje będzie można znaleźć na stronie e.bełchtow.pl albo na stronie MZK – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

   Jaka jest wartość tej inwestycji?

  Wartość inwestycji to 5,5 miliona złotych. Warto wspomnieć tutaj o tym, że miasto pozyskało na gruntowny remont tej ulicy potężne dofinansowanie ze środków rządowych. Jest to droga powiatowa, więc również i powiat do tego remontu dołoży swoją cegiełkę.

   Inwestycja ma się planowo zakończyć w 2022 roku, jednak z naszej strony, jak i ze strony wykonawcy zrobimy wszystko, aby ta inwestycja trwała jak najkrócej i w ciągu kilku miesięcy powinna się zakończyć tak, żeby przywrócić ruch, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jest to ruchliwa droga, jednak jeżeli chcemy mieć nową drogę, musimy się uzbroić w cierpliwość – dodaje Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

   Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Kwiatowej:

  • zamknięty fragment ul. Kwiatowej od skrzyżowania z 1 Maja do wjazdu w ul. Witosa (od strony Wybickiego),
  • przekształcenie jednokierunkowej ul. ul. Leśniewskiego Orlika w dwukierunkową – jadący od str. ul. Dąbrowskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwa kierowco wyjeżdżającym z osiedli
  • zmiana sposoby parkowania na fragmencie ul. Leśniewskiego Orlika z prostopadłego na równoległe,
  • wyłączenie ulicy Kwiatowej będzie skutkowało także zmianą tras emzetek linii 1, 3, 4, 5, 6, 7 i 10.

 

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
promooliveoilrussia.org
promooliveoilrussia.org 10.05.2021, 08:38
Удобным методом выбора новой игровой
площадки является рейтинг казино.
В 2021 году появилось огромное
множество азартных заведений в Германии, требующих
глубокой проверки авторитетными экспертами.
Это позволит выбирать порталы с учетом сформированных преимуществ и
недостатков в обзорах. https://www.promooliveoilrussi…

Pozostałe