W Gminie Gomunice trwają prace końcowe, związane z realizacją II etapu kanalizacji.

  • 26.04.2021, 08:00
  • Redakcja lokalna.news
23042021-gomunice-droga-olejniczak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na ul. Kopernika w Gomunicach trwają prace związane z realizacją II etapu kanalizacji. Kanalizacja jest już położona, łącznie z przyłączami do każdej posesji, do granicy działek. Obecnie prace są na etapie nakładania nowej nakładki asfaltowej.

   Znajdujemy się na ul. Kopernika w Gomunicach, gdzie trwają prace końcowe związane z realizacją drugiego etapu kanalizacji. Proszę powiedzieć, co już zostało zrobione, a jakie prace jeszcze trwają?

   Jak widać za mną, inwestycja tegoroczna, II etap kanalizacji. Firma jest na tyle sprawna i prace idą jej na tyle dobrze, że część tych prac, zostało wykonanych już w zeszłym roku, więc mamy tutaj położoną sieć kanalizacji, mamy zrobione przyłącza do każdej posesji, do granicy działek, porobione są przyłącza. Jak widać, końcowy etap tych prac, to położenie nowej nakładki asfaltowej. Póki co, rozpoczęcie było wczoraj, nakładana jest warstwa wyrównująca, na to będzie jeszcze nakładana warstwa ścieralna – mówi Paweł Olejniczak, Wójt Gomunic.

   Skoro prace wykonywane są nawet z wyprzedzeniem czasowym, na kiedy zaplanowany jest koniec inwestycji?

   Tak naprawdę koniec, czyli III etap, zaplanowany jest na przyszły rok. Myślę, że jeśli firma będzie nadal tak czynić prace, to pewnie wykona je w tym, albo na początku przyszłego roku. Oczywiście tutaj też trzeba powiedzieć, że teraz nastąpią prace odbiorowe i będziemy przygotowywać mieszkańców do tego, żeby złożyć takie dofinansowanie na wykonanie przyłączy do każdej działki. Tak to robimy w miejscowości Kletnia, gdzie w zeszłym roku, została położona kanalizacja. Będziemy składać wniosek do  Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Łodzi, i będzie to dofinansowanie do każdego przyłącza dla mieszkańca do 3 000 zł – podsumowuje Paweł Olejniczak, Wójt Gomunic.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe