Nie masz komputera lub internetu, a chcesz dokonać samospisu? UM w Bełchatowie służy pomocą

  • 01.04.2021, 17:11
  • Redakcja lokalna.news
31032021-spis-powszechny-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
1 kwietnia rozpoczyna się spis powszechny. Urząd Miasta w Bełchatowie oferuje dostęp do komputerów dla mieszkańców, którzy nie posiadają komputerów lub internetu, by dokonać samospisu.

  Już jutro, 1 kwietnie, rusza powszechny spis ludności, lecz zapewne znają się osoby, które mają problem z dostępem do interentu, czy komputera. Wszystkie takie osoby, które z różnych względów, same nie mogą wziąć udziału w spisie, mogą liczyć na pomoc Urzędu Miasta w Bełchatowie.

   Tak, oczywiście. W wyznaczonym pokoju będzie możliwość, żeby usiąść i na spokojnie, oczywiście z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa, związanych z panującą pandemią, jak również z zachowaniem RODO, można przyjść  do Urzędu i dokonać samospisu. Na drugim piętrze, będzie przygotowany komputer.

   Żeby jednak móc to zrobić, warto najpierw zadzwonić i umówić taką wizytę i zgłosić chęć dokonania samospisu w Urzędzie. Tutaj należy się skontaktować pod numerem telefonu: 44 733 5195. Wówczas zostanie wyznaczony konkretny termin, żeby zarówno ograniczyć ilość osób przebywających na ternie urzędu, jak i zapewniać od razu osobie zainteresowanej dostęp do komputera.

   Mimo wszystko zachęcamy do tego, żeby tam, gdzie jest taka możliwość, dokonywać samospisu. To jest najbardziej bezpieczna forma. Tutaj nie będziemy mieć żadnych wątpliwości, że ktoś próbuje od nas wyłudzić dane. Samospisu możemy dokonać na stronie spis.gov.pl, tam sami udostępniamy swoje dane, odpowiadamy na pytania zawarte w ankiecie. Jest też możliwość dokonania samospisu telefonicznie, wówczas pod wskazany numer telefonu należy również zgłosić taka chęć - mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik UM w Bełchatowie.

   Czy osoby, które przyjdą do urzędu dokonać samospisu, mogą liczyć na pomoc ze strony pracownika urzędu, przy wypełnianiu ankiety?

   Tutaj mamy do czynienia z danymi osobowymi, podajemy bardzo różne informacje na temat swój własny, jak również gospodarstwa domowego, wykształcenia. Lepiej byłoby, gdyby taka osoba, taką ankietę wypełniała sama. Oczywiście pracownik może pomoc wejść na tę stronę, odnaleźć właściwą stronę i powiedzieć, w jaki sposób należy tę ankietę wypełnić, ale na pewno nie będzie z taką osobą siedział i wprowadzał jej dane osobowe do ankiety dodaje Kryspina Rogowska, Rzecznik UM w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Darryl
Darryl 04.04.2021, 10:23
I've been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It's pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made good content as you did, the net will be a lot more
useful than ever before. By the way, here is a link to helpful site for earnings - /at/game/view/demo/3d-baccarat

Pozostałe