Gomunice są „zakręcone” na punkcie pomagania

  • 10.02.2021, 14:00
  • Redakcja lokalna.news
09022021-gomunice-nakretki-olejniczak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Gminie Gomunice pojawiły się dwa pojemniki w kształcie serca, do których można wrzucać zakrętki po napojach. Zakrętki będą później przekazane na rzecz osób potrzebujących pomocy.

   Czy można połączyć pomaganie z nawykami ekologicznymi? Oczywiście, że tak. Wszyscy chyba się zgodzą, że warto pomagać oraz dbać o ekologię. Jedno i drugie może być bardzo proste i przynosić dużo satysfakcji. Najlepszy tego przykład widać w Gminie Gomunice, gdzie postawiono dwa pojemniki w kształcie serca na plastikowe zakrętki. Dzięki temu można wyrabiać ekologiczne nawyki i przyczynić się  do pomocy drugiej osobie, ale skąd taki pomysł?

   To jest kilka kierunków. Przede wszystkim świadomość ekologiczna, świadomość segregacji odpadów, ale przede wszystkim pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Chodzi tutaj przede wszystkim o  wszystkie osoby, z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mówi wójt Gminy Gomunice, Paweł Olejniczak

Czy nakrętki zbierane są dla konkretnej osoby?

   Jest taka akcja, „Zakręcone serca” i w ramach tej akcji będziemy przekazywać te nakrętki dodaje wójt Gminy Gomunice, Paweł Olejniczak.

Ile pojemników powstało w gminie?

   Na razie są dwa pojemniki zakupione. One są zainstalowane przy naszych szkołach. Planujemy zainstalować i zakupić jeszcze jeden. Aby zamontować go przy Urzędzie Gminy mówi nam wójt Gminy Gomunice.

Jaki jest koszt zakupu tych pojemników

   Jeden pojemnik kosztuje 2300 zł, wiec patrząc też na to ekologicznie, to myślę, że to jest bardzo dobra inwestycja, która się szybko zwróci. Jest to łączenie przyjemnego z pożytecznym, wiec zachęcam wszystkich mieszkańców do tego, aby włączyli się w akcję, bo to jest przede wszystkim pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują mówi Paweł Olejniczak, wójt Gminy Gomunice.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe