Czy tylko miastu zależy na GKS Bełchatów ? ( Bełchatów)

  • 01.12.2020, 11:02
  • Redakcja lokalna.news
11302020-miasto-stypendia-gks.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po uwzględnieniu wytycznych Regionalnej Izby Obrachunkowej, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bełchatowie, radni popali projekt uchwały o pomocy dla lokalnego sportu. W ten sposób, władze miasta Bełchatowa chcąc wesprzeć bełchatowski GKS kwotą 288 tys. zł

Warto w tym miejscu zauważyć, że po pozostawieniu klubu na pastwę losu przez PGE, jedynie na "Placu Boju" pozostało miasto Bełchatów, który w każdy możliwy sposób stara się wesprzeć bełchatowski klub. W poprzednich latach przejęto od PGE całą infrastrukturę. Stadion, boiska treningowe, obecnie zarządza tym Miejskie Centrum Sportu, a koszt utrzymania nie jest mały, cały budżet MCS to ok 5 mln zł.

Po za tym co roku Prezydent Miasta Mariola Czechowska przekazuje z budżetu miasta ok 600 tys. na szkolenie dzieci i młodzieży.

Można zadać sobie pytanie. Czy to dużo czy też mało? Ale Przecież Miasto Bełchatów nie jest właścicielem klubu GKS Bełchatów, i można by rzec, nic mu do tego aby wspierać  jak do tej pory prywatny folwark kolejnych partii rządzących przy ul. Węglowej

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe