Powstaje projekt „Strategia Rozwoju Miasta Radomska 2030” (Radomsko)

  • 30.09.2020, 22:54
  • Redakcja lokalna.news
30092020_rada_miasta_debski_doburzynski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
30 września odbyła się Sesja Rady Miasta w Radomsku. Podczas niej omawiano m.in. budżet za ostatnie 6 miesięcy. Podejmowano również uchwały dotycząca nadania nowych nazw ulicom. Najwięcej dyskusji wywołał projekt „Strategii Rozwoju Miasta Radomska 2030”.

W środę 30 września odbyła się Sesja Rady Miasta w Radomsku. Sesja miała w dużej mierze charakter porządkujący. Rada zajmowała się m.in. nad kwestią pomników przyrody w Radomsku.

Omawiano również budżet za ostatnie 6 miesięcy. Podjęto również uchwały dotyczące nadania nazw ulicom , które były już wcześniej omawiane na Komisji Oświaty i Kultury. Nazwy, które zostały przyjęte to: Pułkownika Romana Rutkowskiego, Kazimierza Pużaka oraz Legionów Polskich

Pochylano się również nad uchwałami strategicznymi. Taką była dyskusja nad tworzeniem projektu „Strategii Rozwoju Miasta Radomska 2030”. W tej kwestii zdania były podzielone.

Prezydent Miasta Jarosław Ferenc mówił, że miastu przyda się obiektywne spojrzenie z zewnątrz, dzięki czemu łatwiej można dostrzec wady i zalety Radomska.

Radna Wioletta Pal miała zastrzelenia co do szybkości prac nad projektem

­- Panie Prezydencie, stawia nas pan pod ścianą. Przecież o tym, że strategia musi zostać opracowana, wiedział pan od dawna. Tymczasem dopiero od niedawna dokument jest przygotowywany, a my musimy go przyjąć w ekspresowym tempie ­mówi radna Wioletta Pal.

- Proszę pamiętać, że pandemia koronawirusa opóźniła wiele działań, w tym działań związanych z opracowaniem strategii. Zależy nam bardzo na tym, by dokument został uchwalony do połowy listopada, ponieważ po tym terminie w Polsce zmienią się przepisy i opracowanie takiego dokumentu będzie znacznie bardziej skomplikowane. Stąd tak szybkie tempo ­odpowiada Prezydent.

Więcej o samym projekcie Strategii Rozwoju, opowiedział Sławomir Doburzyński, przedstawiciel zewnętrznej firmy odpowiedzialnej za jej stworzenie:

- Strategia jest dokumentem potrzebnym dla sensownego, optymalnego, aktywnego i efektywnego zarządzania rozwojem. Można do tego różnie podejść. To podejście, które Państwu obecnie proponujemy, które z powodzeniem przebiega, będzie służyło temu, aby ta strategia odpowiadała nowym wyzwaniom, zarówno tym które stoją przed miastem, jak i systemem zarządzania. Pomoże, jestem przekonany, tak myśleć o rozwoju, że to będzie możliwy przy angażowaniu ludzi, firm, podmiotów stąd i z zewnątrz, ale także w pozyskiwaniu środków unijnych i pozyskiwaniu tego potencjału, który w mieście w dużym stopniu jest dostępy, ale często wymaga wydobyciamówi Sławomir Doburzyński, przedstawiciel grupy Atrium.

 


 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe