Gmina Wielgomłyny stawia na rozwój

  • 14.09.2020, 09:45
  • Redakcja lokalna.news
Gmina Wielgomłyny stawia na rozwój
Gmina Wielgomłyny jest w trakcie realizowania wielu inwestycji. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju gmina stara się wszystkie projekty realizować w terminie.

Ambicją każdej gminy jest to, aby realizowała wiele projektów, rozwijając się i sprawiając, że mieszkańcom żyje się lepiej. Gmina Wielgomłyny takich inwestycji podejmuje bardzo dużo.

Projekty realizowane są zarówno we współpracy z powiatem, jak i w ramach gminnego budżetu, wspieranego przez fundusze zewnętrzne.

I tak w ramach współpracy z powiatem zostanie utworzona kanalizacja sanitarna w miejscowości Niedośpielin. Nowo wybudowany odcinek kanalizacji będzie umieszczony w pasie drogi powiatowej. Dzięki temu gmina nawiązała owocną współpracę z powiatem, w ramach której powiat zezwolił na umieszczenie instalacji kanalizacyjnej w pasie drogi. Natomiast gmina zobowiązała się wyremontować drogi powiatowe na terenie Gminy Wielgomłyny, które obecnie są w najgorszym stanie. Mowa tutaj o drogach w miejscowościach Trzebce, Sokola Góra, aż do samej granicy z Gminą Masłowice.

Koszt budowy kanalizacji, według wstępnego kosztorysu, wyniesie 3 800 000 zł., natomiast koszt remontu dróg nie jest jeszcze znany.

Wiele inwestycji zostało już zrealizowanych. Są to m.in. przebudowa dróg dojazdowych o łącznej długości prawie 1400 m. Inwestycja wyniosła prawie 450 000 zł. Dodatkowo prowadzimy inwestycje, które polegają na przebudowie dróg gminnych o łącznej długości ponad 2000 m. i wartości blisko 1 000 000 zł. Kończymy również prace z budową kanalizacji sanitarnej w Wielgomłynach, która wyniosła prawi 800 000 zł. Prowadzimy również prace związane z budynkiem szatni przy boisku sportowym w Krzętowie mówi Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Gminy Anna Grabowska.

Więcej w materiale filmowym 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe