Uczniowie nie wrócą już do szkół?

  • 14.05.2020, 15:59
  • Redakcja lokalna.news
Uczniowie nie wrócą już do szkół?
Wiceminister edukacji Maciej Kopeć w rozmowie z wp.pl zapowiedział, że ministerstwo wyda rozporządzenie dotyczące powrotu uczniów do szkół.

Uczniowie nie wrócą do szkół przed 26 czerwca czyli przed zakończeniem roku szkolnego.

Na ten moment, te decyzje, które zapadną i to rozporządzenie, które będzie wydane, to ograniczenie zajęć będzie do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych. Tak, możemy to potwierdzić. – powiedział wiceminister Maciej Kopeć.

Wczoraj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podał informacje o częściowym powrocie dzieci do szkół. Według rządowego planu "odmrażania" gospodarki i życia społecznego, od 25 maja możliwa będzie jedynie opieka nad dziećmi z klas 1-3 szkoły podstawowej.

Jeżeli chodzi o klasy 1-3 to zależy nam, by faktycznie skoncentrować się na tej działalności opiekuńczej i wychowawczej, ale tam oczywiście też jest możliwa działalność dydaktyczna, bo tej nie zawieszamy. Ona będzie mogła być prowadzana w przypadku tych uczniów, którzy nie będą w szkole, w postaci zdalnej. Dla pozostałych uczniów dalej będą to działania w postaci nauki na odległość – dodał Maciej Kopeć

Od 25 maja prowadzone będą również konsultacje dla maturzystów i uczniów klas ósmych. Dla pozostałych uczniów konsultacje ruszą 1 czerwca, będą one służyć min. do poprawienie oceny, nauka jednak wciąż będzie obywać się zdalnie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe