Stracił 180 tysięcy złotych

  • 12.02.2020, 14:16
  • Redakcja lokalna.news
02142020_policja_wyludzenie_napolicjanta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Oszuści cały czas znajdują nowe sposoby na to jak oszukać innych ludzi. Były już metody na wnuczka czy listonosza teraz podają się oni za policjantów.

Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego odebrał telefon od osoby, która podała się za policjantkę z bełchatowskiej komendy. Podała imię, nazwisko oraz funkcję następnie poinformowała mężczyznę o tym, że jego syn spowodował wypadek w wyniku którego pokrzywdzona przebywa teraz w szpitalu w ciężkim stanie. Obecnie syn wraz z synową są przesłuchiwani i nie można się z nimi skontaktować. Potrzebują jednak pilnie pieniędzy na opłacenie adwokata. Potrzebne jest 180 tys. zł. Mężczyzna przekazał oszczędności życia oszustowi - rzekomemu policjantowi, który osobiście odebrał pieniądze od pokrzywdzonego.

Takich sytuacji zdarza się coraz więcej dlatego policja apeluje aby pamiętać, że policja nigdy nie prosi o przekazanie czy przelanie pieniędzy. W sytuacji gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia natychmiast rozłączmy się i zgłośmy sprawę na policję.

Pamiętajmy, że oszuści do doskonali manipulanci, którzy wywierają presję na pokrzywdzonych po to aby wyłudzić pieniądze.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe