Bełchatowski dworzec już działa

  • 09.01.2020, 15:59
  • Redakcja lokalna.news
01142020_miasto_dworzec_otwarcie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
9 stycznia miejski węzeł przesiadkowy przy ulicy Czaplinieckiej został oddany do użytku. Pierwsze autobusy już podjeżdżają pod dworzec.

Bełchatowianie długo czekali na budowę węzła przesiadkowego. Dworca w mieście nie było bowiem od 2014 roku. Budowa przy ul. Czaplinieckiej trwała prawie rok. Pierwsze prace ruszyły bowiem w styczniu 2019 roku. W tym czasie wybudowany został budynek dworca w którym znajduje się poczekalnia w której podróżni będą mogli schronić się przed opadami atmosferycznymi i zimnem by spokojnie oczekiwać na przyjazd autobusu lub MZK-i. Znalazło się tam również miejsce w którym kierowcy będą mogli odpocząć w przerwie między kursami.

Przebudowana została również okolica budynku. Teraz na przyjezdnych czeka parking, który składa się z 94 miejsc parkingowych w tym 7 miejsc typu K+R  na których dozwolony jest postój do 1 minuty. Znalazły się tam również miejsca dla motocykli i osób niepełnosprawnych.

Miasto planuje w przyszłym czasie dalej rozwijać dworzec. Ma się tam znaleźć stacja do ładowania pojazdów elektrycznych oraz punkt gastronomiczny. Planowane jest również stworzenie galerii gdzie swoje prace będą mogli pokazywać lokalni artyści.

Lokalizacja dworca również nie jest przypadkowa. Władze miasta zapewniają, że budowa dworca na ulicy Czaplinieckiej była najlepszym pomysłem ze względu na dużą ilość miejsca oraz bliskość obwodnicy miasta, na co nalegali przewoźnicy.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe