Bełchatowska Wigilia Miejska

  • 23.12.2019, 17:55
  • Redakcja lokalna.news
Bełchatowska Wigilia Miejska
23 grudnia, już po raz piąty odbyła się Miejska Wigilia.

Wigilia zorganizowana została przy współpracy Prezydent Miasta Bełchatowa, Ks. Zbigniewa Zgody oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej, tak jak w poprzednim roku odbyła się ona w Miejskim Centrum Kultury.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17 przemową Prezydent Miasta Marioli Czechowskiej, podziękowała ona zgromadzonym za przybycie następnie głos zabrał ks. Zbigniew Zgoda, który powiedział o znaczeniu opłatka oraz odmówił krótką modlitwę. Wszyscy zebrani złożyli sobie życzenia oraz podzielili się opłatkiem.

Bełchatowianie mogli skosztować wielu świątecznych potraw tj. barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryby oraz kapusta z grochem. Stoły wzorem lat ubiegłych ustawione zostały ustawione w sali koncertowej MCK-u. Przygotowanych zostało 250 miejsc.

Świąteczną atmosferę dopełnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Promienie Bełchatowa.

Miejska Wigilia jest dla mieszkańców niepowtarzalną okazją do spotkania oraz wspólnego spędzenia czasu oraz rozmowy przy świątecznym stole.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe