Komunikat dotyczący współpracy z GKS Bełchatów z dnia 23.11.2019 r . godz. 8.34

  • 23.11.2019, 10:34
  • Redakcja lokalna.news
Komunikat dotyczący współpracy z GKS Bełchatów z dnia 23.11.2019 r . godz. 8.34
Strukturalne kłopoty finansowe i organizacyjne GKS Bełchatów uniemożliwiły Grupie PGE kontynuowanie współpracy z klubem piłkarskim. Koncern nadal będzie sponsorował sport w regionie funkcjonowania elektrowni i kopalni, na czele z siatkarzami PGE Skry Bełchatów oraz otwarty jest na dalsze wspieranie sportu amatorskiego i dziecięcego.

 Trwająca od 2007 r. współpraca sponsoringowa pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną a GKS Bełchatów zakończyła się w czerwcu 2019 r. Spółka podjęła decyzję o niepodpisywaniu nowej umowy. Wynika to z respektowania ładu korporacyjnego oraz zasad obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Grupa PGE nie wyklucza wznowienia współpracy z GKS Bełchatów po unormowaniu sytuacji finansowej w klubie.

 

Klub boryka się z problemami, czego nie ukrywają jego władze, otwarcie mówiące o zadłużeniu i ciężkiej sytuacji finansowej. Wprowadzane zmiany polegające na urealnianiu wysokości wynagrodzeń oferowanych zawodnikom klubu, próby pozyskania nowych sponsorów oraz cięcia kosztów nie przyniosły oczekiwanych efektów. W sezonie 2018/19 klub został ukarany przez Komisję Licencyjną PZPN odjęciem dwóch punktów ligowych za zaległości finansowe. GKS rozpoczął rozgrywki z dwoma ujemnymi punktami. Zaległości klubu, zgodnie z deklaracją zarządu GKS Bełchatów z sierpnia 2019 r., wynosiły wówczas ok. 5 mln zł. Doniesienia medialne mówiły nawet o kwocie zadłużenia rzędu 7 mln zł.

 

Jednocześnie, mając na uwadze społecznie odpowiedzialne podejście do prowadzonego biznesu, Grupa PGE, do której należą Elektrownia i Kopalnia Bełchatów, zapowiada dalsze prowadzenie sponsorowania sportu młodzieżowego w Bełchatowie. Rozmowy w ramach rozszerzenia tej działalności zostaną zainicjowane jeszcze w listopadzie 2019 r.

 

Należy pamiętać, że PGE Polska Grupa Energetyczna od początku powołania spółki w 2007 r. jest blisko bełchatowskiego sportu, kibiców i pracowników elektrowni oraz kopalni. Od lat wspiera i sponsoruje drużynę siatkarzy PGE Skry Bełchatów oraz prowadzi inne działania sponsoringowe w naszym regionie.

 

Biuro Prasowe


PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
GKSaa!
GKSaa! 23.11.2019, 15:44
A Bełchatów głosuje na nieudaczników którzy mają głęboko w du..e GKS !!! Jak i sport jak i ten region!!!
Wymieńcie 1 przykład !!! Który z polityków co oddaliście głos zrobił cokolwiek dla naszej(Twojej) społeczności ~~!!
Węgiel się skończy i wówczas oczy się otworzą ale będzie za późno!!!!
Mmmmm
Mmmmm 23.11.2019, 11:21
W wolną sobotę oni pracują
Ciekawy
Ciekawy 23.11.2019, 11:12
Czy dobrze rozumiem kiedy się unormuje sytuacja finansowa PGE będzie nadal sponsorem ? Tylko w jaki sposób ma się unormować jak kasy nie ma
Ja
Ja 23.11.2019, 13:45
GKS musialbym splacic 5 mln długu

Pozostałe