Rzeźbienie bez dłuta

  • 15.11.2019, 11:00
  • Redakcja lokalna.news
11082019_biblioteka_wystawa_rzezba.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W listopadzie w holu głównym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie na ulicy Kościuszki można podziwiać wystawę rzeźb stworzonych z drewna oraz metalu.

„Rzeźbienie bez dłuta” to wystawa Stanisława Wolskiego mieszkańca Suchcic. Artysta swoją przygodę z rzeźbieniem rozpoczął przypadkowo – zaczął strugać. Podczas tworzenia odczuwa adrenalinę i nie może przestać. Zawsze jest ciekawy efektu końcowego, który może różnić się od początkowego pomysłu. Swoje pierwsze prace tworzył w drewnie jednak zawsze zafascynowany był metalem. To właśnie z połączenia tych duch surowców powstały rzeźby, w stylu abstrakcyjnym prezentowanie w MiPBP.

Artysta aktualnie zajmuje się tworzeniem tylko z metalu bez użycia dłuta. Chce by jego prace zmuszały odbiorcę do refleksji i wzbudzały emocje.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe