Dzień Niepodległości w Bełchatowie

  • 12.11.2019, 16:09
  • Redakcja lokalna.news
Dzień Niepodległości w Bełchatowie fot. Miasto Bełchatów
Bełchatowianie 11 listopada zebrali by wspólnie uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obchody Dnia Niepodległości bełchatowianie zaczęli od uroczystego nabożeństwa w kościele w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Czyżewskiego.

Dalsza część obchodów miała miejsce na placu Wolności. Gdzie pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Obył się apel poległych oraz minuta ciszy ku uczczeniu pamięci wszystkich którzy walczyli o niepodległość. Prezydent miasta Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentami, politykami, przedstawicielami szkół, instytucji oraz organizacji i mieszkańcy miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po oficjalnych obchodach na mieszkańców czekała tradycyjna, wojskowa grochówka a w PGE Gigantach Mocy odbył się koncert laureatów Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja ojczyzna".

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe