Gratulacje dla wicemistrza świata!

  • 03.09.2019, 13:58
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
09042019_miasto_nagroda_daniel_lis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Swój srebrny tytuł bełchatowianin wywalczył w kategorii wytrzymałościowej w wadze ciężkiej. Łatwo nie było, w eliminacjach różnice czasowe pomiędzy zawodnikami były niewielkie. Ostatecznie Daniel Lis zajął drugie miejsce, tym samym został wicemistrzem świata.

Podczas zawodów w Pskowie Daniel Lis miał do pokonania dziesięć rund, każda to inne ćwiczenie. Zmierzył się m.in. z 40 skokami nad 50-cetymetrowym pudłem, wspinaczką po szwedzkiej ścianie czy wspinaniem się po maszcie połączone z dotknięciem wierzchołka. Warto dodać, że o tym, jakie konkurencje czekają na sportowców w trakcie mistrzostw świata, dowiedzieli się na dwa tygodnie przed startem w Pskowie.

Spełniłem swoje najskrytsze marzenia, wystartowałem w mistrzostwach i wywalczyłem podium. To był trudny start, walka była bowiem zacięta, każdy chciał uzyskać jak najlepsze noty – mówi Daniel Lis.

Bełchatowianin podkreśla, że na ten moment czuje się spełniony. Za rok chce jednak jeszcze raz wystartować w mistrzostwach i tym razem zdobyć tytuł mistrza. – Jestem jeszcze bardziej zdeterminowany niż przed startem. W przyszłym roku chciałbym ponownie pojechać na mistrzostwa i zostać mistrzem – tłumaczy Daniel Lis. 

Bełchatowianin pytany o przepis na sukces, odpowiada: wytrwałość.

Jestem po dwóch poważnych kontuzjach i operacjach. I właśnie gdyby nie wytrwałość, to nie osiągnąłbym tego, co mam – podsumowuje Daniel Lis.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe