W czwartek, 12 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie odbyła się VI edycja Konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie. Do rywalizacji o awans do finału wojewódzkiego przystąpiło pięć drużyn reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu bełchatowskiego.
W turnieju udział wzięli uczniowie z: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie, III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie, ZSP w Szczercowie oraz ZSP w Kleszczowie. Każdą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna składająca się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców.
Celem konkursu jest popularyzowanie zasad poszanowania prawa, promowanie bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także propagowanie zasad fair play podczas rywalizacji sportowej. Wydarzenie ma również zachęcać młodych ludzi do zainteresowania się zawodem policjanta.
Rywalizacja rozpoczęła się od części teoretycznej. Uczestnicy zmierzyli się z pisemnym testem wiedzy obejmującym zagadnienia związane z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym. Test składał się z 30 pytań i był rozwiązywany zespołowo.
Kolejnym etapem był tor sprawnościowy, który uczestnicy pokonywali indywidualnie w formule sztafety.
Po podliczeniu punktów z obu konkurencji wyłoniono zwycięzców turnieju. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z ZSP w Szczercowie. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie, a trzecie miejsce zdobył ZSP nr 1 w Bełchatowie.
Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat bełchatowski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 14 kwietnia w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej w Łodzi.




















Napisz komentarz
Komentarze