piątek, 20 marca 2026 16:01
Musisz to zobaczyć!
Reklama
Reklama lodzkie

Najbrzydsza Marzanna wybrana. Kreatywność dzieci nie miała granic

Konkurs na najbrzydszą marzannę, zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Bełchatowie, został rozstrzygnięty. Finał wydarzenia połączono z uroczystym wręczeniem nagród oraz tradycyjnym pożegnaniem zimy.
Kliknij aby odtworzyć

Wraz ze zbliżającą się wiosną Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprosiło najmłodszych do udziału w nietypowym konkursie – na najbrzydszą marzannę. Inicjatywa skierowana była do dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych i spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Do muzeum wpłynęły 22 prace, które zachwycały pomysłowością i oryginalnym podejściem do tematu. Jury miało niełatwe zadanie, jednak ostatecznie wyłoniono zwycięzcę. Najbardziej „wyjątkową” marzannę przygotowali uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 20 marca w siedzibie muzeum. Wyróżnienia młodym uczestnikom przekazał dyrektor placówki, Dariusz Rogut, gratulując wszystkim zaangażowania i kreatywności.

Po oficjalnej części wydarzenia przyszedł czas na podtrzymanie tradycji. Najmłodsi uczestnicy wyruszyli nad rzekę Rakówkę, gdzie symbolicznie pożegnali zimę. Zwycięska marzanna została spalona, a następnie wrzucona do wody, co – zgodnie z ludowym zwyczajem – ma przywołać wiosnę.

Całe wydarzenie przebiegło w radosnej atmosferze, a dla dzieci było nie tylko okazją do zabawy, ale także poznania dawnych tradycji i wspólnego świętowania nadejścia nowej pory roku.

Lista nagrodzonych 

W  kategorii I – przedszkola, grupy do 5-latków:

I miejsce ex aequo

dla Przedszkola Samorządowego nr 3

Grupa KACZOLUDKI i Grupa KRASNOLUDKI

dla Przedszkola Samorządowego nr 1 

Grupa MOTYLKI 

za zajęcie II miejsca 

 W  kategorii II – przedszkola, grupy 6-latków oraz klasy”0”:

dla Szkoły Podstawowej nr 8 

Klasa 0 a

za zajęcie I miejsca 

dla Szkoły Podstawowej nr 3

Klasa 0 a

za zajęcie II miejsca 

dla Przedszkola Samorządowego nr 5 

Grupa GWIAZDECZKI

za zajęcie III miejsca 

WYRÓŻNIENIE :

dla Przedszkola Samorządowego nr 9 

Grupa MOTYLKI

za najmniejszą marzannę

WYRÓŻNIENIE :

dla Przedszkola Samorządowego nr 9 

Grupa ODKRYWCY

za Kukłę 4 pory roku

W kategorii III – szkoły podstawowe, klasy 1-3:

dla Szkoły Podstawowej nr 1

Klasa 3 a 

za zajęcie I miejsca 

dla Szkoły Podstawowej nr 8 

Klasa 2 e

za zajęcie II miejsca 

dla Szkoły Podstawowej nr 8 

Klasa 2 a 

za zajęcie III miejsca

WYRÓŻNIENIA:

dla Szkoły Podstawowej nr 1

Klasa 1 c

dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej 

Klasa 1 

Za kukłę Bożenkę, która za wiosna zerka

dla Szkoły Podstawowej nr 13

klasy 1

za świetlicową marzannę

dla Szkoły Podstawowej nr 5

Klasa 2 a

za największą marzannęWięcej w materiale video.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama 1Reklama 2
Jarmark Wielkanocny
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Reklama 1
Napisz do nas
Reklama
Reklama
test