Dwa przenośne urządzenia USG trafiły do Specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Radomsku.

  • 11.05.2022, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Dwa przenośne urządzenia USG trafiły do Specjalistycznych Zespołów Ratownictwa…
4 maja Zespoły Ratownictwa Medycznego otrzymały za pośrednictwem firmy Phillips nowoczesne i bardzo przydatne urządzenia. Są nim przenośne aparaty USG z głowicami.

  Wszystko to dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Urządzenia dotarły już do naszej placówki, a po przeprowadzeniu szkoleń z ich obsługi i wykonywaniu badania w protokole FAST, staną się integralną częścią wyposażenia naszych ambulansów typu „S”. 

 Wykorzystanie mobilnych aparatów ultrasonograficznych może znacząco ułatwić diagnostykę pozwalając na potwierdzenie lub wykluczenie z dużą dokładnością takich patologii jak: wolny płyn w jamie brzusznej, odma lub płyn w jamach opłucnych, tamponada osierdzia czy hipowolemia.

  Badanie USG umożliwi szybkie wykrycie odwracalnych przyczyn zatrzymania krążenia w tym odmy opłucnowej czy tamponady osierdzia. U pacjentów po urazie pomoże w stwierdzeniu czy nie doszło do krwawienia z narządów wewnętrznych.

  Serdecznie dziękujemy Fundacji WOŚP za wspaniałą inicjatywę i wsparcie ZRM w tak nowoczesny sprzęt medyczny  - czytamy na profilu Facebook Szpitala Powiatowego w Radomsku.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe