USZKODZIŁA OGRODZENIA TRZECH POSESJI, ZAPARKOWANEGO JAGUARA I DWA SŁUPY ENERGETYCZNE

  • 09.05.2022, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
USZKODZIŁA OGRODZENIA TRZECH POSESJI, ZAPARKOWANEGO JAGUARA I DWA SŁUPY…
29-letnia mieszkanka województwa śląskiego potwierdziła tezę, że nietrzeźwy za kierownicą stwarza zagrożenie dla siebie oraz innych. Kierująca mercedesem A45 miała w organizmie 0,8 promila alkoholu.

  7 maja 2022 roku, o godzinie 2.30 policjanci zostali skierowani do miejscowości Kletnia, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalili, że 29-letnia kierująca mercedesem A45 jadąc z Kamieńska w kierunku Gomunic nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenia trzech posesji, jaguara znajdującego się na terenie jednej z działek oraz słupy energetyczne zrywając przy tym napowietrzne linie. Kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach, nie odniosła obrażeń ciała zagrażających jej życiu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jej organizmie 0,8 promila alkoholu. Podczas rozmowy z mundurowymi tłumaczyła, że przebywając na imprezie pokłóciła się z partnerem i zdenerwowana wsiadła za kierownicę. 29-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.  Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem alkoholu lub innego środka podobnie działającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz kierowania pojazdami. W tym przypadku kobieta musi się liczyć również z koniecznością naprawienia szkód  w mieniu jakie wyrządziła.  

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Radomsku/nadkom. Aneta Wlazowska

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe