Myśleliście, że to koniec planów inwestycyjnych w Gminie Drużbice? Nie! W planach jest budowa Centrum Usług i Kultury

  • 06.05.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
14042022-druzbice-plany-inwestycyjne-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Drużbice ma w planach jeszcze kilka ważnych inwestycji. Jedną z największych będzie budowa Centrum Usług i Kultury

  Jeśli chodzi o plany i o to, co my, jako gmina będziemy jeszcze robić, o co będziemy aplikować, to już mamy przygotowane wnioski, które zostały złożone o kolejnej edycji „Polskiego Ładu”. Będziemy chcieli też, jeszcze jedną szkołę na terenie gminy, wyposażyć w halę sportową, mam na myśli szkołę podstawową w Rasach. Mam nadzieję, że tam te środki w „Polskim Ładzie” uda się pozyskać.

  Oprócz tego szykujemy się do dużej modernizacji, czy właściwie budowy Centrum Usług i Kultury na terenie gminy. W budynku tym skupiałoby się m.in. nowy Ośrodek Zdrowia, siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Biblioteki Publicznej oraz urzędu, co niewątpliwie również poprawiłoby warunki korzystania z tego obiektu, ponieważ obecnie jest to budynek nieco starszy i wymagający całkowitej modernizacji, dlatego podjąłem decyzję, aby wystąpić o środki finansowe na całkowicie nowy budynek kubaturowy, budynek jednopiętrowy o powierzchni około 500 m2. Budynek miałby za zadanie zabezpieczyć najbardziej istotne potrzeby naszych mieszkańców.

  Będziemy też inwestować w środki, na wymianę oświetlenia ulicznego na terenie naszej gminy. Chcemy zejść z opraw typu sodowego, na oprawy typu LED, czyli oprawy nowocześniejsze, mniej energochłonne i przede wszystkim tańsze w użytkowaniu. Wiemy przecież, że ceny prądu, średnio w przypadku gmin wzrosły o około 100%. W przypadku naszej gminy to jest około 45%. To jest również bardzo ważny kierunek rozwoju gminy, aby minimalizować koszty przeznaczane na oświetlenie uliczne w skali roku.

  Staramy się też o pozyskanie środków na przebudowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Suchcice. To jest koszt około 2 000 000 zł. Poza tym oczywiście modernizacja dróg – mówi Tomasz Głowacki Wójt Gminy Drużbice

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Mieszkanka
Mieszkanka 09.05.2022, 17:42
Hala sportowa ok. Oswietlenie jak najbardziej. Ale nowy budynek na osrodek zdrowia, gops i biblioteke ? Czyzby Panią urzedniczką bylo w obecnym budynku niewygodnie ? Jest tyle rzeczy na terenie gminy, ktore aż wołają o renowacje czy wymianę. Drogi, ktore sa na koncu listy powinny byc remontowane jako jedne z pierwszych ,bo zaraz to do tych hali, gopsów, bibliotek nie bedzie jak dojechac.

Pozostałe