Kolejny mało zdolny drifter zarobił mandat

  • 21.01.2022, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Kolejny mało zdolny drifter zarobił mandat
Wysoki mandat nałożony na kierowcę audi powinien być przestrogą dla podobnie zachowujących się kierowców stwarzających zagrożenie dla siebie i innych na parkingach. 23-latek parking w centrum Radomska pomylił z torem wyścigowym. Oprócz mandatu młodzieniec będzie musiał ponieść dodatkowe konsekwencje finansowe związane z naprawą pojazdu i automatu, który uszkodził.

  13 stycznia 2022 roku do radomszczańskiej komendy zostało przesłane nagranie pokazujące jak kierowca audi w wyniku „kontrolowanego" poślizgu traci panowanie nad pojazdem i uderza w obiekt znajdujący się na parkingu. Nagranie pokazuje również zdziwienie na twarzy kierowcy po nieudanym wykonaniu manewru. Policjanci z zespołu zajmującego się wyjaśnianiem okoliczności zdarzeń w ruchu drogowym dzięki swojej skrupulatności i dociekliwości ustalili sprawcę tego wykroczenia, które zostało popełnione 6 stycznia bieżącego roku. Okazał się nim 23-letni mężczyzna przebywający czasowo w Radomsku. Oględziny audi wykonane przez mundurowych potwierdziły udział tego pojazdu w zdarzeniu drogowym. Młody kierowca podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że jego „głupota" dużo go już kosztowała a to nie koniec wydatków finansowych. Ponadto, nie spodziewał się, że funkcjonariusze ustalą jego dane. Policjanci 18 stycznia 2022 roku na 23-latka nałożyli mandat karny w wysokości 1020 złotych.
  Radomszczańscy policjanci często otrzymują zgłoszenia dotyczące driftujących na parkingach kierowców. Swoim zachowaniem, tacy kierowcy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto, takie zachowanie powoduje zakłócenie spokoju dla okolicznych mieszkańców. Dlatego policjanci, szczególnie z wydziału ruchu drogowego w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom oraz pieszym często kontrolują te miejsca i reagują na występujące nieprawidłowości.
  Przypominamy, że najlepszym miejscem do szlifowania swoich umiejętności w zakresie driftu jest tor wyścigowy lub inne wyznaczone do tego miejsce, gdzie w kontrolowanych warunkach możemy w pełni wykorzystać i doskonalić nasze możliwości oraz korzystać z pojazdów, którymi dysponujemy.
 
 
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Radomsku/nadkom. Aneta Wlazłowska

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe