Bełchatów –Bełchatowscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o próbę włamania.

  • 19.01.2022, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Bełchatów –Bełchatowscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych…
Po tym jak czujna właścicielka zareagowała na hałasy dobiegające z terenu posesji, spłoszeni sprawcy uciekli porzucając swój łup. Pokrzywdzona jednak rozpoznała amatorów cudzego mienia i wskazała mundurowym ich miejsce zamieszkania. 47-latka oraz jej 36-letni partner usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży w włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  W nocy 14 stycznia 2022 roku mundurowi z Wydziału Prewencji bełchatowskiej policji zostali wysłani na miejsce usiłowania kradzieży z włamaniem, w miejscowości Oleśnik, na terenie gminy Bełchatów. Zgłaszająca poinformowała, że po godzinie 1.00 obudziło ją szczekanie psa. Następnie usłyszała hałasy dobiegające z budynku gospodarczego. Zauważyła wówczas dwie osoby, które z garażu wyprowadzały quada. Rozpoznała je jako mieszkańców sąsiedniej miejscowości. Przestępczy duet, spłoszony postawą pokrzywdzonej, ostatecznie uciekł, swój łup pozostawiając na podwórku. Zgłaszająca podała też, że furtka na teren posesji, która była zamknięta na klucz, została zdjęta z zawiasów. Właścicielka wskazała miejsce zamieszkania amatorów cudzej własności. Mundurowi wkrótce złożyli wizytę podejrzewanym. 47-letnia mieszkanka gminy Bełchatów oraz jej 36-letni partner szybko trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzewanym zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Maynard
Maynard 20.01.2022, 05:36
chloroquine buy online chloroquine buy online
Sue
Sue 19.01.2022, 12:01
plaquenil pill plaquenil pill

Pozostałe