Ile pracy mieli strażacy z Radomska w 2021 roku?

  • 18.01.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
17012022-straz-podsumowanie2021-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak każdy, tak i 2021 był dla strażaków z Komendy Powiatowej Straż Pożarnej w Radomsku i jednostek ochotniczych, pracowity. Łącznie odnotowano 1863 zdarzenia, w tym 359 pożarów i 75 wyjazdów do czasowego zastąpienia zespołów ratownictwa medycznego.

  Straż Pożarna co roku ma pełne ręce roboty. Potrzebna jest na każdym kroku, do pożarów, wypadków, do czasowego zastąpienia zespołów ratownictwa medycznego, do powodzi i usuwania skutków wichur. Jak pod tym względem wyglądał rok 2021?

Ile interwencji łącznie?

   W 2021 roku odnotowaliśmy 1863 zdarzenia. Z roku na rok, nasze dziesięcioletnie statystyki pokazują, że tych zdarzeń odnotowujemy więcej. Nie był to rok rekordowy jak poprzedni, gdzie tych zdarzeń było około 2090, natomiast nadal jest to naprawdę bardzo duża ilość zdarzeń -mówi Marek Jeziorski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Straż Pożarnej w Radomsku.

Ile pożarów?

  Jeżeli chodzi o pożary, w ubiegłym roku odnotowaliśmy 359 pożarów, na terenie naszego powiatu i ta tendencja, do roku 2020, jest podobna.

Ile wyjazdów do czasowego zastąpienia zespołów ratownictwa medycznego?

  W ubiegłym roku odnotowaliśmy tych zdarzeń około 75, gdzie z uwagi na brak w danym momencie zespołu ratownictwa medycznego, była dysponowana Straż Pożarna. Obserwujemy tutaj tendencje zwyżkową, jeżeli chodzi o rok ubiegły, około 150% tego typu wyjazdów.

Ile było ofiar śmiertelnych w pożarach?

  Takich interwencji w roku 2021 odnotowaliśmy 2, przy czym w tych dwóch zdarzeniach mieliśmy 3 ofiary śmiertelne. 1 ofiara w pożarze na terenie Radomska i 2 ofiary w pożarze w miejscowości Wola Malowana.

Do których gmin strażacy wyjeżdżali najczęściej?

  Jak co roku, najwięcej interwencji mieliśmy na terenie miasta Radomska. Z roku na rok, te statystyki wyglądają podobnie i miasto generuje nam tych zdarzeń najwięcej.

  Zaraz po mieście Radomsku, należałoby wymienić tutaj Kamieńsk, z uwagi na trasę DK1, jak i gminę Żytno, w której w tym roku odnotowaliśmy dużą liczbę zdarzeń.

  Najwięcej pożarów było w gminie Wielgomłyny zaraz po mieście i gminie Radomsko – podsumowuje Marek Jeziorski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Straż Pożarnej w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe