Nowe druki deklaracji za wywóz odpadów. Sprawdź, czy powinieneś je wypełnić (Bełchatów)

  • 10.01.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
06012022-um-btow-formularze-rogowska-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od stycznia 2022 roku obowiązują nowe druki deklaracji o wysokości opłaty za wywóz odpadów komunalnych. Nie wszyscy jednak zobowiązani są do wypełniania i składania nowych dokumentów. Kto powinien je wypełnić?

  Od 1 stycznia obowiązują nowe druki. Nie oznacza to jednak, że wszyscy mieszkańcy muszą wypełnić ten nowy druk. Zobowiązani do wypełnienia nowych druków są ci, u których zmienia się stan osobowy w gospodarstwie domowym. Czyli np. mieliśmy zadeklarowanych 4 domowników. Ktoś wyjechał np. na studia, kogoś nie ma, wtedy możemy zgłosić, że mamy tylko 3 domowników. Wiadomo, że płacimy od stycznia nową stawkę od osoby zamieszkałej i wówczas taki nowy wzór deklaracji wypełniamy.

  Osoby, które wypełniły deklaracje w ubiegłym roku, nie muszą teko nowego druku wypełniać. Za to, jeśli coś się zmieniło, czyli ubyło lub przybyło osób zamieszkałych w danym gospodarstwie domowym, zobligowani są do wypełnienia takich druków – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

  Nowy wzór deklaracji można pobrać z zakładki Gospodarka/Gospodarka odpadami (https://belchatow.pl/2013-07-10-06-06-20/gospodarka-odpadami/8840-pobierz-i-wypelnij-deklaracje-aktualne-druki). Wypełniony dokument złożymy w Urzędzie Miasta Bełchatowa, przy ul. Kościuszki 1 (punkt informacyjny) lub przy ul. Czyżewskiego 7 (pok. 207). Więcej informacji uzyskamy pod numerem telefonu 44 733 52 57.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe