Dodatek osłonowy. Czym jest i jakie kryteria trzeba spełnić, aby go otrzymać?

  • 07.01.2022, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
05012022-zasilek-rogowska-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od stycznia rusza nowe świadczenie – dodatek osłonowy. Czym on właściwie jest?

  Dodatek osłonowy jest pomocą skierowaną do mieszkańców, wchodzi w skład rządowej tarczy antyinflacyjnej. Mieszkańcy Bełchatowa mogą skorzystać z tej pomocy jeżeli oczywiście spełniają odpowiednie warunki.

  Głównym kryterium jest kryterium dochodowe. Na osobę, która mieszka sama ten dochód nie może przekraczać 2100 zł. Dla osób mieszkających, np. w domach wielorodzinnych, na jednego członka takiego gospodarstwa domowego, ten dochód nie może przekroczyć 1500 zł.

  Wzory deklaracji dostępne są na naszej stornie internetowej www.belchatow.pl Tam też znajdują się szczegółowe informacje z których mogą skorzystać mieszkańcy.

Wysokości dopłat w skali roku w ramach dodatku osłonowego:

  • jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma 400 lub 500 zł przy założeniu, że jej dochód nie przekroczy 2100 złotych,
  • gospodarstwo 2-3 osobowe otrzyma 600 lub 750 zł przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
  • gospodarstwo 4-5 osobowe otrzyma 850 zł lub 1062,50 zł przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
  • gospodarstwo 6 i więcej osobowe otrzyma 1150 zł lub 1437,50 zł przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę.

Wnioski będzie można składać:

  • elektronicznie za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP: https://epuap.gov.pl/. Należy przesłać taki wniosek opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniony z wykorzystaniem profilu zaufanego, na adres skrytki /umbelchatow/SkrytkaESP.
  • osobiście w Urzędzie Miasta Bełchatowa bezpośrednio u pracowników Wydziału Spraw Lokalowych.

Stosowny wniosek można znaleźć w na stronie Urzędu Miasta w Bełchatowie. Link do strony poniżej.

https://www.belchatow.pl/aktualnosci/9823-dodatek-oslonowy-nowe-swiadczenie

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe