Starostwo Powiatowe w Radomsku powitało petentów w Nowym Roku zmianami. Jakimi?

  • 04.01.2022, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
03012022-bramka-dekontaminacyjna-starostwo-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ostatnich dniach 2021 roku, w Starostwie Powiatowym w Radomsku wykonano remonty. W ich wyniku powstał nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych, nowe schody i automatycznie otwierające się drzwi. Zakupiono również bramkę dekontaminacyjną.

  W ostatnich dniach grudnia Starostwo Powiatowe w Radomsku prowadziło remonty. Jakie zmiany zastali zatem klienci starostwa w Nowym Roku?

  Celem projektu modernizacji wejścia głównego do budynku Starostwa, były nie tyle względy estetyczne, co przede wszystkim ułatwienie mieszkańcom, głównie osobom starszym i niepełnosprawnym, dostępu do budynku urzędu.

  W miejsce starego i wysłużonego już podjazdu dla osób niepełnosprawnych zbudowany został nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych, powstały również nowe schody i automatycznie otwierające się drzwi.

 Oprócz podjazdu oraz wygodnych nowoczesnych drzwi, wykonane zostały także m. in. nowa, kostka brukowa w rejonie wejścia oraz wiata nad wejściem do budynku.

 Całość prac, kosztowała 165 000 zł, z tego 22 300 zł, pochodziło z dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych – mówi Wioletta Bąk-Kempa, Rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku.

  To jednak nie koniec nowości w Starostwie Powiatowym w Radomsku. Zakupiono również specjalistyczną bramkę dekontaminacyjną, ułatwiającą  dezynfekcje osób wchodzących do budynku Starostwa.

  Urządzenie zakupiono z Programu Profilaktyki antycovidowej z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Koszt zakupu urządzenia to 23 400 zł.

 Aby prawidłowo skorzystać z urządzenia, należy po wejściu zbliżyć się do niego i poczekać aż zacznie rozporządzać mgiełkę dezynfekującą. W tym czasie należy wykonać obrót wokół własnej osi. Gdy urządzenie się wyłączy, możemy spokojnie przejść dalej.

  Podobna bramka zamontowana została także w przychodni SP ZOZ ,,Pro Familia” przy ul. Armii Krajowej.

 

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe