Miasto Bełchatów pozyskało blisko 100 tys. na sprzęt dla niepełnosprawnych

  • 26.11.2021, 14:00
  • Redakcja lokalna.news
25112021-sprzet-niepelnosprawni-rogowska-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto pozyskało blisko 100 tys. zł z PFRON-u na zakup sprzętu medycznego dla niepełnosprawnych mieszkańców Bełchatowa. W zestawach znajdą się ciśnieniomierz, pulsoksymetr i termometr bezdotykowy. Akacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ w ciągu 2 dni zgłosiła się wystarczająca liczba chętnych.

  Miasto pozyskało blisko 100 000 zł z PFRON-u na zakup zestawów składających się z 3 urządzeń, to jest ciśnieniomierz naramienny, urządzenie do badania saturacji oraz bezdotykowy termometr. Te zestawy urządzeń trafią do osób niepełnosprawnych, które dodatkowo ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19.

  Akcja, którą ogłosiło miasto Bełchatów, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Dosłownie z ciągu 2 dni zgłosiła się wystarczająca liczba chętnych. Takich zestawów mogliśmy w tych pieniądzach zakupić 300. Teraz jest tworzona lista uzupełniająca i oczywiście Miasto Bełchatów, jeżeli pojawi się możliwość pozyskania, właśnie takiego dofinansowania, chociażby na zakup sprzętu, to oczywiście, to oczywiście po takie środki będzie sięgać, będzie pisać projekty – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

  Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stornie www.belchatow.pl

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe