Ujął sprawcę kradzieży swojego roweru.

  • 26.11.2021, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Ujął sprawcę kradzieży swojego roweru.
Bełchatowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież roweru oraz jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości. 36-letni złodziej roweru nie nacieszył się długo skradzionym łupem, bo w niespełna trzy dni po kradzieży został ujęty przez pokrzywdzonego, który rozpoznał swój pojazd i powiadomił Policję.

  23 listopada 2021 roku bełchatowscy policjanci zostali poinformowani o ujęciu mężczyzny, który jechał na skradzionym rowerze. Pokrzywdzony podał, że kradzież miała miejsce trzy dni wcześniej i w tej sprawie złożył już zawiadomienie o przestępstwie, wyceniając rower na 1000 złotych. Wysłani na miejsce policjanci, na ulicy Pileckiego w Bełchatowie, zastali zgłaszającego, który przekazał mundurowym ujętego sprawcę. Zeznał również, że w dniu kradzieży rower bez zabezpieczenia pozostawił na chwilę przed sklepem. Wówczas na rowerze znajdowała się również torba z zakupami. 23 listopada, kiedy po godzinie 15.00 wyszedł z marketu zauważył mężczyznę, który jechał na jego rowerze. W takiej sytuacji natychmiast ujął podejrzewanego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ujętego mężczyzny. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 36-letni bełchatowianin został zatrzymany. Przyznał się do kradzieży. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Odpowie za przestępstwo kradzieży, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też odpowiedzialności za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą grzywny albo aresztu.

  Na kanwie tego zdarzenia apelujemy do właścicieli jednośladów o ostrożność i właściwe zabezpieczenie rowerów. Chwila nieuwagi może doprowadzić do utraty mienia.

Jak zapobiegać kradzieżom rowerów?

  • Nie pozostawiaj jednośladu bez opieki w miejscach o dużym nasileniu ruchu (okolice sklepów, targowiska, miejsca przed blokiem), a jeśli zostawiasz rower np. przed blokiem, na klatce schodowej to zadbaj, aby rower był zamknięty dobrym zabezpieczeniem.
  • Zwracaj uwagę na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytaj, kogo szukają. Twoje spostrzeżenia będą pomocne przy ustalaniu tożsamości ewentualnych złodziei. Złodziej, wiedząc, że był widziany, często odstępuje od zamiaru kradzieży.
  • Jeśli mimo wszystko dojdzie do kradzieży, należy zgłosić ją niezwłocznie policji. Jeżeli skradziony rower zostanie znaleziony w czasie policyjnych czynności, istnieje szansa, że wróci do właściciela. Ważne, aby znać markę, typ i numer fabryczny. Warto mieć też zdjęcie swojego jednośladu. To wszystko pomoże policji go zidentyfikować.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie/nadkom. Iwona Kaszewska

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe