Muzyczna Uczta. Orkiestrowe Granie – relacja z wyjątkowego koncertu

  • 22.11.2021, 17:30
  • Redakcja lokalna.news
21112021-koncert-muzyczna-uczta-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
21 listopada w PGE Giganty Mocy odbył się koncert pt. „Muzyczna Uczta. Orkiestrowe Granie”. Zachęcamy do sprawdzenia relacji z koncertu.

  Niedziela 21 listopada 2021 roku była magiczna. W PGE Giganty Mocy odbył się wyjątkowy koncert pn. “Muzyczna Uczta. Orkiestrowe Granie”. Były to 2 godziny pięknej, polskiej muzyki. Kto wystąpił na scenie?

  Na scenie było ponad 60 osób z samej orkiestry i około 20 wykonawców. Jest to nasz pierwszy koncert w tak dużej liczbie. Na scenie wystąpili: bełchatowscy wokaliści, Robert Osam-Gyaabin, Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów-Grocholice, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Mykanów", Mażoretki  z zespołu „Presto" oraz Zespół Muzyczny „Bezpieczny Weekend” – mówi Ewa Kępa, Współorganizator koncertu „Muzyczna Uczta. Orkiestrowe Granie”.

  Artyści dostali owacje na stojąco. Zgodzi się Pani, że atmosfera była wyjątkowa i niepowtarzalna?

  Myślę, że miejsce do tego zobowiązuje, skoro GIGANTY MOCY to musiała być też gigantyczna moc. I cieszę się, że nam się to udało – dodaje Ewa Kępa, Współorganizator koncertu „Muzyczna Uczta. Orkiestrowe Granie”.

  Po reakcjach publiczności widać było, jak wielkie wrażenie zrobił koncert na mieszkańcach Bełchatowa. Jak ważne jest organizowanie takich imprez?

   Bardzo ważne. Przez ostatnie 1,5 roku byliśmy pozamykani i zrobić taką imprezę, chociaż jest teraz wzrost zachorowań, to było trudne przedsięwzięcie. Wystarczyło, że jedna osoba z zespołu czy z orkiestry zachorowałaby i cały koncert poległby. Bardzo ciężko było to wszystko dopiąć i zorganizować, ale dzięki determinacji udało się to zrobić mówi Ireneusz Kępa, Prezes Stowarzyszenia “Towarzystwo Przyjaciół Grocholic i Okolic”.

 Koncert jest zorganizowany w ramach zadania "KULTURALNY POWIAT BEŁCHATOWSKI" finansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na Plus" na rok 2021. Jakie wrażenie zrobił koncert na Wicemarszałku Województwa Łódzkiego Zbigniewie Ziembie oraz jak ważne jest dla Samorządu Województwa Łódzkiego wspieranie tego typu działań kulturalnych?

  Z pewnością ten koncert był wyjątkowym wydarzeniem. Mieszkańcy Bełchatowa mogli zobaczyć przepiękną interpretację wielu bardzo ciekawych utworów, utworów, które tak naprawdę wpisane są w kod kulturowy naszej duszy, duszy Polaków.

  Samorząd Województwa Łódzkiego czyni starania, aby mieszkańcy wszystkich możliwych obszarów, wszystkich miast mieli podobny dostęp do kultury, nie tylko mieszkańcy aglomeracji łódzkiej, ale również mieszkańcy mniejszych miast, jak Bełchatów i małych środowisk, aby wszyscy mogli korzystać ze wsparcia finansowego Samorządu Województw Łódzkiego na wydarzenia kulturalne – mówi Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

  Jak już zostało wspomniane, koncert był zaiste magiczny. Świetna aranżacja muzyczna, oświetlenie, wizualizacje i piękne piosenki. Jakie to uczucie i emocje grać koncert z orkiestrą?

  Szczerze powiedziawszy, jest to coś, co lubię najbardziej, duże zespoły, zebrać te 30/40 osób. Duże brawa należą się naszemu kapelmistrzowi, który poprowadził swoją orkiestrę oraz naszemu zespołowi miejscowemu, mówię naszemu, ponieważ jestem tutaj już kolejny raz. Jakie to są wrażenia i emocje? Coś pięknego, nie wiem do czego to można porównać. To jest coś, jakby być na stadionie, gdzie ogląda się mecz swoich ulubionych zawodników i wszyscy zaczynają śpiewać i kibicować. Muzyka łączy, daje radość, co jest najbardziej międzynarodowym językiem na świecie, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy – mówi Robert Osam-Gyaabin.

  Orkiestra jest żywym organizmem. Wszystko musi ze sobą idealnie współgrać. Jak tworzy się tak wyjątkową sztukę?

  Myślę, że na co dzień to jest ciężka praca. Jesteśmy muzykami-amatorami w większości, ale muzyka dęta zawsze wydaje mi się, że miała swoje miejsce i taką siłę, która potrafi zaciekawić publiczność. Młodzi ludzie, chętni do działania, chętni do tego, aby ze sobą współpracować, bo dzisiaj mieliśmy 2 orkiestry połączone ze sobą i dziś było właśnie to wspólne muzykowanie, które myślę, że przypadło wszystkim do gustu – mówi Krzysztof Witczak, Kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe