Jak długo ul. Kościowa będzie nieprzejezdna? (Radomsko)

  • 19.11.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
18112021-kosciowa-broszkowski-bak-kempa-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa przebudowa ul. Kościowa w Radomsku. Jest to ogromna inwestycja prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Radomsku i obejmuje kompleksową przebudowę pasa drogowego oraz częściową wymianę instalacji podziemnej. Obecnie droga jest nieprzejezdna dla mieszkańców, również tych mieszkających przy ulicy. Kiedy ulica będzie przejezdna?

  Trwa przebudowa ul. Kościowa w Radomsku. Przypomnijmy, co wchodzi w skład tej przebudowy?

   Przebudowujemy ulicę w 100%, czyli cały zakres od ul. Brzeźnickiej, aż do ul. Krasickiego. Jest to niespełna 1200 metrów. Przebudowujemy całą szerokość pasa drogowego, więc nie tylko jezdnia, ale również cała infrastruktura otaczająca jezdnię, czyli chodniki. Istniejący chodnik zostanie wymieniony na nowy, po drugiej stronie powstanie nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną również zatoki autobusowe, a prócz tego, częściowo również instalacja podziemna. Uszczelniona częściowo została już kanalizacja sanitarna, częściowej wymianie podlegać będzie również wodociąg.

  Miasto Radomsko wybuduje również nową sieć oświetlenia ulicznego, która będzie biegła pod przyszłym chodnikiem – mówi Aleksander Broszkowski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami, Starostwa Powiatowego Radomsko.

Wiadomo, kiedy droga będzie przejezdna dla mieszkańców?

  Wkroczyliśmy w najbardziej trudny dla mieszkańców etap prac. Nawierzchnia bitumiczna została sfrezowana jako pierwsza. W tej chwili trwają pracę ziemne, polegające na korytowaniu pozostałej, starej nawierzchni jezdni. Powstaje zatem głębokie koryto, które jak wiemy, utrudnia dojechanie do swojej posesji, czy do swojego przedsiębiorstwa. 

  Ten okres będzie trwał krótko. Jeśli warunki będą sprzyjające, stopniowo będzie się ta sytuacja poprawiała. Od przyszłego tygodnia, o ile będą sprzyjające warunki, wykonawca deklaruje, że zacznie się odbudowa nowej konstrukcji jezdni, więc powstaną pierwsze warstwy nowej nawierzchni jezdni, począwszy od stabilizacji cementem, następnie podbudowy z tłucznia i górnej podbudowy bitumicznej. Zatem powstanie twarda nawierzchnia, może jeszcze nie docelowa nawierzchnia, ale twarda nawierzchnia, która pozwoli mieszkańcom już bez problemów dojeżdżać w czasie budowy do swoich posesji.

  Oczywiście ulica będzie zamknięta do momentu odbioru, czyli do lipca przyszłego roku. Wierzymy, że już w styczniu mieszkańcy będą swobodnie, bez przeszkód, będą mogli dojeżdżać do swoich posesji tłumaczy Aleksander Broszkowski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami, Starostwa Powiatowego Radomsko.

 

 

  Przebudowa ul. Kościowa w Radomsku jest największą inwestycją w ostatnim czasie, prowadzoną przez Powiat Radomszczański. Skala tej inwestycji powoduje, że nie można było wykonać robót inaczej, niż poprzez zamknięcie ulicy. Chodzi przede wszystkim o fakt, że wymienione będą instalacje podziemne. Wiadomo, że to łączy się z wielkimi utrudnieniami. Rozumiemy, że mieszkańcy muszą w tym czasie borykać się z poważnymi problemami, niestety inaczej nie dało się sprawy załatwić. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – dodaje Wioletta Bąk-Kempa, Rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe