Pewien Bocian Czarny tak upodobał sobie region Bełchatowa, że został do wiosny.

  • 17.11.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
16112021-bocian-nadlesnictwo-szczepaniak-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nadleśnictwo w Bełchatowie otrzymało 15 listopada zgłoszenie o bocianie czarnym, który z niewyjaśnionych przyczyn postanowił zostać w kraju. Bocian został przewieziony do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kole, gdzie ma zapewnioną fachową opiekę i będzie przebywał do wiosny.

  Do niecodziennej sytuacji doszło 15 listopada na terenie podlegającym pod Nadleśnictwo Bełchatów. Pewien mężczyzna zgłosił, że w polu kukurydzy znalazł bociana czarnego.

  Wczoraj (15.11.2021 r.) dostaliśmy telefon od pana, który poinformował nas o tym, że w polu kukurydzy znalazł młodego bociana czarnego. Rzeczywiście jest to niecodzienna sytuacja, że ten bocian na zimę nie odleciał. Na ten moment nie znamy jeszcze odpowiedzi, dlaczego tak się stało i dlaczego postanowił zostać.

 Bocian był bardzo osłabiony. Pan od razu nakarmił go i skontaktował się z nami. Jest to dziki ptak, więc wiedzieliśmy, że potrzebuje opieki profesjonalistów, dlatego skierowaliśmy tego pana i ptaka do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kole, w Nadleśnictwie Piotrków i z tego, co wiemy, bocian wczoraj został tam zawieziony.

  Rozmawiałam dzisiaj z kolegą i mówił mi, że ze wstępnych oględzin wynika, że nie ma żadnych złamań i nie jest poturbowany, wszystko z nim w porządku. Dostaje regularnie jeść. Teraz czekamy, aż bocian odzyska siły. Z pewnością pozostanie w ośrodku do wiosny – mówi Magda Szczepaniak, Nadleśnictwo Bełchatów.

  Często zdarza się, że zwierzęta z różnych przyczyn, podobnie ja bocian, trafiają do takich ośrodków jak ten w Kole. Tam mają zapewnianą fachową opiekę. Warto brać przykład z tego człowieka, który zgłosił obecność bociana czarnego. Być może uratował mu życie. Kiedy jesteśmy świadkami podobnych zdarzeń, zgłośmy to do odpowiednich służb np. Nadleśnictwa.  

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe