4 listopada rozpocznie się remont ul. Kościowa. Będą utrudnienia w ruchu drogowym (Radomsko)

  • 28.10.2021, 17:19
  • Redakcja lokalna.news
4 listopada rozpocznie się remont ul. Kościowa. Będą utrudnienia w ruchu…
4 listopada rozpocznie się remont ul. Kościowa. Droga będzie wyłączona z ruchu. Mieszkańcy musza się spodziewać utrudnień w ruchu i zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

  Zmianie ulegną również trasy kursowania autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomsku, które do tej pory jeździły po ul. Ks. Kościowa. Od 4 listopada część linii autobusowych będzie poruszała się po ul. 11-go Listopada i po ul. Prusa. W celu zagwarantowania większej przepustowości ulicy Prusa (zwłaszcza dla autobusów komunikacji zbiorowej) na całej jej długości zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

  Przebudowa ponadkilometrowego odcinka ulicy ks. Kościowa to największa inwestycja Powiatu w ostatnich latach. Jej koszt to 4.684.973 złotych. Co więcej – to przedsięwzięcie oczekiwane nie tylko przez mieszkańców dzielnicy Kowalowiec i dzielnic do niej przyległych, ale także przez wielu uczestników ruchu tranzytowego, przebiegającego z rejonów północno - zachodnich naszego powiatu w kierunku drogi krajowej nr. 42, czyli ulicy Brzeźnickiej w Radomsku. Powiat Radomszczański wykona je dzięki uzyskaniu dofinansowania w wysokości 3 242 038 zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – mówi Starosta Beata Pokora.

  Przebudowa ulicy Ks. Kościowa obejmie swoim zakresem nie tylko wymianę istniejących elementów pasa drogowego związanych z ruchem (jezdnia, chodniki, zatoki autobusowe) ale również część infrastruktury podziemnej. Zmodernizowana zostanie stara sieć wodociągowa, a kanalizacja sanitarna zostanie uszczelniona. Wykonana zostanie również energetyczna linia kablowa dla potrzeb nowego oświetlenia ulicy.

  Mieszkańcy ulicy Ks. Kościowa w Radomsku oraz wszystkie firmy znajdujące się przy tej drodze będą miały zapewniony dojazd do swoich posesji. W poszczególnych etapach prowadzenia robót dojazd ten może być utrudniony. Będziemy czynić wszelkie starania, aby prace różnych branż były skoordynowane w taki sposób, aby uciążliwości związane z przebudową ulicy zredukować do minimum – mówi Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Aleksander Broszkowski.

Źródło: radomszczanski.pl 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe