Grocholice po odnowieniu cieszą oczy

  • 13.10.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
211008-park-zielone-grocholice.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Duży projekt odnowienia zieleni na Grocholicach został już ukończony. Co zostało zrobione w ramach tego projektu?

  To jest bardzo duży projekt, bo właściwie całość kosztowała około 965 000 zł. Projekt rozpoczął się od budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy dzielnicy Grocholice zgłosili pomysł, aby odnowić park. Ponieważ przy tym zakresie prac, który mogli mogliśmy zrobić w ramach budżetu obywatelskiego, te prace nie mogły zostać wykonane w tak dużym zakresie. Miasto Pozyskało środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Otrzymaliśmy znaczne wsparcie finansowe, ponieważ 743 000 zł, z czego prawie 300 000 stanowi pożyczkę.

  Bez tych środków nie udałoby się tego wszystkiego zrobić, a udało się zrobić bardzo dużo, m.in. odnowiony został Park im. Markiewicza, skwer przy ul. Tkackiej. Te przestrzenie zyskały zupełnie nowe oblicze, zupełnie inaczej wyglądają. Jest to przestrzeń przyjazna zarówno rodzinom, jak i osobom starszym. Są tam wyznaczone miejsca do rekreacji, do odpoczynku, strefa fitness z siłownią zewnętrzną, place zabaw. Z tego terenu można już korzystać, z pewnością cieszy on oko i to jest zupełnie inna jakość  tych terenów niż była dotychczas.

  Projekt trwał dosyć długo, ale tutaj trzeba wziąć pod uwagę, że był to bardzo rozbudowany projekt, ponieważ oprócz tych nowych nasadzeń, zupełnie nowego zaaranżowania tych przestrzeni zielonych, powstała również nowa instalacja elektryczna, oświetlenie i bardzo dużo rzeczy, które wpływają na poprawę estetyki, jak i na bezpieczeństwo osób, które będą przebywać w tych miejscach zarówno w porze dziennej, jak i nocnej mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.  

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe