Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi odbędzie się 15 października

  • 13.10.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
12102021-akcja-rak-piersi-pokora.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
15 października odbędzie się Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi. Będzie to okazja dla wielu kobiet do zrobienia badań oraz rozmów ze specjalistami.

  Rak piersi jest chorobą, która ma bardzo duży wskaźnik zachorowalności. Dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wskazują, że średnio 41,8 na 100 tys. Polek zmarło w roku 2020 na raka piersi, to ogromny wzrost, bo np. w 2000 roku liczba ta wynosiła 30,2. Sytuację pogarsza fakt, że podczas pandemii, wiele kobiet zrezygnowało z badań, bojąc się pójść do przychodni czy szpitala, aby się nie zarazić COVID-19. Statystyki są przerażające, ponieważ, bardzo łatwo można je zmniejszyć wystarczy, że kobiety będą się badały. Wykrycie nowotworu we wczesnym stadium to przy obecnym rozwoju medycyny ogromna szansa na całkowite pokonanie go.

  Warto zatem się badać a idealną okazją do tego, jest Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi, który w Powiecie Radomszczańskim odbędzie się 15 października.

 

  15 października organizujemy Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi. Zapraszamy wszystkie mieszkanki Powiatu Radomszczańskiego w dniu 15 października do przychodni PRO FAMILIA ul. Armii Krajowej w Radomsku. Będzie można porozmawiać ze specjalistami oraz przeprowadzić badania.

 Rak piersi jest to choroba, która charakteryzuje się dużą zachorowalnością i niestety też dosyć dużą śmiertelnością. Tak, jak w przypadku każdej choroby nowotworowej, bardzo ważne jest wczesne jej wykrycie, więc zachęcamy do badania się u specjalistów, ale także do wykonywania badań samo kontrolnych.

 Starostowo organizuje pierwszy raz taką akcję pt. „Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi”, natomiast organizacje, które działają na terenie naszego powiatu, często zachęcały do takich badań, a my włączaliśmy się w takie apele – mówi Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe