Relacja z oficjalnego oddania szkoły w Gidlach po termomodernizacji

  • 12.10.2021, 07:30
  • Redakcja lokalna.news
11102021-gidle-termomodernizacja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek 8 października odbyło się oficjalne oddanie budynku szkoły w Gidlach po przeprowadzonej termomodernizacji. Na uroczystym oddaniu budynku obecni byli m.in. Wójt Gminy Gidle Lech Bugaj, Poseł Anna Milczanowska, Ewa Gajzler, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, Radni Gminy Gidle, przedstawiciele rodziców, uczniowie oraz nauczyciele.

  Szkoła to jedno z ważniejszych miejsc w życiu człowieka. To tu buduje się swoją osobowość, światopogląd, poznaje nowych ludzi i zdobywa nowe umiejętności, dlatego szkoła powinna być miejscem, gdzie uczniowie chętnie przychodzą. Zdecydowanie szkoła w Gidlach po przeprowadzonej termomodernizacji stała się takim miejscem.

  Jest Pani Poseł świeżo po zwiedzeniu szkoły w Gidlach po termomodernizacji. Jakie są pierwsze Pani wrażenia?

  Szkoła bardzo mi się podoba, zwłaszcza kiedy usłyszałam cały rys historyczny, jak wielowieczną tradycję ma szkoła w Gidlach. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Cieszę się, że został zachowany budynek ten sprzed okresu II wojny światowej, a później szkoła była rozbudowywana o salę gimnastyczną i łącznik. Teraz, kiedy jest po termomodernizacji, wygląda pięknie w tej bieli. Wygląda imponująco – mówi Anna Milczanowska, Poseł na Sejm RP.

  To cieszy, że Gmina Gidle również realizuje duże inwestycje?

  Bardzo się cieszę dlatego, że Gidle są bliskie mojemu sercu, znane w całym naszym kraju i nie tylko, bo również zagranicą. To tu przybywają pielgrzymi w ogromnych liczbach, do Bazyliki Matki Boskiej Gidelskiej, a szkoła im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego właściwie jest w sąsiedztwie tej Bazyliki, więc myślę, że wygląd, estetyka, a także zmiana warunków pracy i nauki dla nauczycieli i uczniów a także dla rodziców, to zupełnie coś innego i myślę, że z tej szkoły będą wychodzić sami wybitni uczniowie, zresztą dzisiaj mogliśmy wysłuchać ich w programie artystycznym. Z całego serca im za to dziękuje i gratuluje takich talentów – dodaje Anna Milczanowska, Poseł na Sejm RP.

  Jak Pani wspomniała, mogliśmy zobaczyć niezwykłą prezentację przygotowana przez uczniów i nauczycieli  szkoły w Gidlach. Prezentacja pokazywała historie tej szkoły, od samych jej początków. To piękne, że tak niezwykłą historię ma ta szkoła, a teraz jest jeszcze po termomodernizacji i może zapisywać kolejne karty historii?

  Tak, i niech piszę jak najwięcej tych kart. Gratuluję całej społeczności i Szkoły Podstawowej w Gidlach, całej gminie i miejscowości Gidle, Panu Wójtowi, Państwu Radnym wszystkim, którzy zaangażowali się i angażują dalej w to, aby ta szkoła piękniała dalej i wszystkie inne szkoły, które istnieją na terenie Gminy Gidle – podsumowuje Anna Milczanowska, Poseł na Sejm RP.

  To ważny dzień dla szkoły w Gidlach, ale też dla całej Gminy. Została oddana szkoła po termomodernizacji. Co wchodziło w skład tej inwestycji?

  Dokładnie w skład tej inwestycji weszła wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, oczywiście docieplenie ścian budynków, montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku, dokładnie na dachu sali gimnastycznej. Poza tym dodatkowo wykonaliśmy jeszcze odwodnienie terenu, jaki i konserwacje dachu, łącznie z pomalowaniem tego dachu – mówi Lech Bugaj, Wójt Gminy Gidle.

  Jaki jest koszt tej inwestycji?

  W wyniku przetargu, czyli kosztorys powykonawczy opiewał na kwotę 936 000 zł. Kosztorys do przetargu to była kwota 1 350 000 zł. Jak to w życiu bywa, zaskoczyła nas konieczność wykonania dodatkowych prac, to co wspomniałem, w zakresie odwodnienia budynku, jak i też konserwacji dachu – dodaje Lech Bugaj, Wójt Gminy Gidle.

  Wspomniał Pan, że to jest pierwszy budynek użyteczności publicznej w gminie, który przeszedł gruntowną renowację. Jak ważne jest to dla gminy?

  Jest to bardzo ważne, bo to nam dało dowód na to, że jeżeli zaangażujemy w to zespół ludzi, to jest możliwe pozyskanie środków, możliwe jest wykonanie takiej inwestycji i to, co powiedziałem, to mam nadzieję, że w Gminie Gidle pojawią się kolejne tego rodzaju inwestycje – podkreśla Lech Bugaj, Wójt Gminy Gidle.

  Czyli szkoła jest pierwszym krokiem i będą wykonywane kolejne inwestycje?

  Dokładnie. W tej chwili już zlecamy projekt kolejnej termomodernizacji szkoły, mówię tutaj o szkole w Pławnie. Myślimy już także o szkole w Ciężkowicach, tę część dobudowaną w Ciężkowicach, ale także o budynku, gdzie siedzibę ma Sp Zoz – podsumowuje Lech Bugaj, Wójt Gminy Gidle.

  Pani Dyrektor, dzisiaj ważna data w historii szkoły, mianowicie oddanie szkoły po termomodernizacji. Jak ważne jest to dla szkoły i Pani, jako dyrektorki?

  Jestem niezmiernie wdzięczna organowi prowadzącemu, Wójtowi Gminy Gidle, że naprawdę zainteresował się i wziął sobie do serca to, jakie są potrzeby naszej szkoły i stanął na wysokości zadania, znalazł te środki i dzisiaj możemy się cieszyć oddaniem szkoły po tym ważnym zadaniu, jakim była termomodernizacja szkoły.

 Cieszymy się niezmiernie, zarówno my nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice, ale również mieszkańcy, bo widać, że ten wizerunek znacznie uległ poprawie w stosunku do tego, co mieliśmy – mówi Gabriela Gawrońska, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe