Darmowe bilety parkingowe w Bełchatowie. Gdzie takie bilety można pobrać?

  • 11.10.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
211006-parkometry-dworzec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na węźle przesiadkowym w Bełchatowie powstały parkometry. Dlaczego powstały one w tym miejscu?

  Cała przestrzeń miejska w Bełchatowie to jest przestrzeń, w której parkowanie jest bezpłatne i również tak będzie przy węźle przesiadkowym. To, że od 1 października pojawiły się tam parkometry, wynika tylko z tego, że tak naprawdę Miasto Bełchatów zostało zobligowane do tego, by takie parkometry umieścić w celach statystycznych.

  Węzeł przesiadkowy, który budowaliśmy, kosztował ponad 6 500 000 zł. Dzięki temu, że Miasto napisało do Regionalnego Programu Operacyjnego projekt, w którym uwzględniło powstanie nieodpłatnych parkometry do celów statystycznych, postawienie ładowarki do samochodów elektrycznych przy tym węźle oraz dwóch tablic informacyjnych, eklektycznych, które będą przy modernizowanej ul. Kwiatowej, dzięki temu Miasto Bełchatów pozyskało zwrot około 90% kosztów kwalifikowanych budowy tego węzła przesiadkowego, czyli z 6 500 000 zł, które wydaliśmy na budowę tego węzła przesiadkowego, dzięki temu miasto otrzymało zwrot              4 800 000 zł. To jest pokaźna kwota, a myślę, że dla mieszkańców to też nie jest  duży problem, aby taki nieodpłatny bilet pobrać, chcąc tam zaparkować, zostawić swój pojazd w miejscu bezpiecznym.

  Dodam, że przy węźle przesiadkowym powstało ponad 100 nowych miejsc parkingowych. Jest to miejsce bardzo ważne strategicznie. Stąd wyjeżdżają i dojeżdżają wszystkie autobusy miejskie. Przypomnę, że komunikacja miejska w Bełchatowie również jest nieodpłatna. Tutaj też jest zlokalizowana większość szkół ponadpodstawowych, gdzie też uczniowie dojeżdżają do szkół.

 Zachęcam wszystkich do tego, żeby wziąć taki bilet zostawiając tam auto. Oczywiście przy parkingu są informacje, że te bilety są nieodpłatne i mieszkańców nic nie kosztuje, a dla nas jest to ważny wskaźnik i służyć będzie względom statystycznym. Chcemy wiedzieć, w jakim stopniu obłożony jest parking przy szpitalu w Bełchatowie – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe