Akcja #sadziMY 2021

  • 04.10.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
02102021-sadzonki-nadlesnictwo-randak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejny raz odbyła się ogólnopolska akcja zainicjowana przez Parę Prezydencką pn. #sadziMY. Podczas tej akcji w każdej siedzibie nadleśnictwa w kraju rozdawane są sadzonki drzew.

  #sadziMY to akcja zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszą Damę. W ramach akcji każdy mógł się zaangażować w sadzenie drzew i posadzić własne i przyczynić się do zwiększenia ilości drzew w kraju. W sumie w całej Polsce rozdanych zostało prawie 1 000 000 sadzonek. A jak ta akcja przebiegała w Radomsku?

  Jesteśmy w Radomsku, gdzie trwa kolejna akcja rozdawania sadzonek drzew. Czym właściwie jest tak akcja #sadziMY?

  Jest to już kolejna akcja, zainaugurowana przez Prezydenta Andrzeja Dudę wraz z małżonką, gdzie w całej Polsce, w każdej siedzibie nadleśnictwa rozdajemy sadzonki. W sumie w całej Polsce będzie rozdanych prawie 1 000 000 drzewek różnych gatunków. U nas akurat połowa to drzewa iglaste sosna, ale też dąb, buk, grab – mówi Iza Randak, Nadleśnictwo Radomsko.  

  Ile sadzonek przygotowało Nadleśnictwo w Radomsku?

  Mieliśmy przygotowanych ponad 400 sadzonek. Dzisiaj (01.10.2021) jest już drugi dzień akcji i właściwie zapasy się nam skończyły.

  Czy ludzie chętnie brali udział w akcji?

  Tak, szczególnie wczoraj. Mamy „święto dyszla”, więc mnóstwo ludzi przechodzących było zainteresowanych. Teraz jest też dobra pora na to, aby sadzić drzewa. Zapowiada się piękny weekend, więc mamy nadzieję, że każdy w swoim ogrodzie zasadzi sobie swoje własne drzewko.

  Jak ważne jest sadzenie drzew?

  Rzeczywiście zmiana klimatu, jest w tej chwili palącym problemem całego świata, a wiadomo, że drzewa to tlen i przyjemność siedzenia w cieniu drzewa i oddychania świeżym powietrzem.

  Czy w Powiecie Radomszczańskim, drzew jest odczuwalnie mniej, niż było jeszcze kilka lat temu?

  Tego nie można rozpatrywać w kwestii kilku lat, ale nasza lesistość cały czas rośnie. Drzewostany lasów nam wzrastają, są coraz bardziej zasobne, więc mimo obaw części społeczeństwa, lasów w Polsce i w naszym powiecie przybywa – podsumowuje Iza Randak, Nadleśnictwo Radomsko.  

  Wziął Pan udział w akcji #sadziMY. Dlaczego?

  Ponieważ uważam, że każde posadzone drzewo zaprocentuje w przyszłości, nie tylko nam, ale przede wszystkim dla naszych kolejnych pokoleń, dla naszych dzieci – mówi Pan Krzysztof.

  Czy popiera Pan tego typu akcję?

  Tak. Myślę, że każda złotówka wydana na zieleń, której w gruncie rzeczy ubywa, jest dobrze zainwestowaną złotówką.

  Jakie drzewko Pan wziął?

  Poprosiłem akurat o poradę Panów Leśników. Doradzili mi dęba, który będzie rósł razem z moją córką dodaje Pan Krzysztof.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe