Pijany "drifter" kręcił bączki golfem. Nie swoim, kolegi

  • 28.09.2021, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Pijany "drifter" kręcił bączki golfem. Nie swoim, kolegi
Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Gidle, który na parkingu w centrum Radomska stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego poprzez tzw. „kręcenie bączków”. Podczas kontroli okazało się, że kierujący golfem jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

  26 września 2021 roku, około godziny 21.30 funkcjonariusze zostali skierowani przez dyżurnego policji na parking znajdujący się przy centrum handlowym w Radomsku, gdzie według zgłoszenia kierowca golfa stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi szybko ujawnili driftującego golfem kierowcę. Podczas kontroli okazało się, że 32-latek nie posiada prawa jazdy i jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 3 promile alkoholu. Policjanci dowiedzieli się, że właścicielem volkswagena jest siedzący na miejscu pasażera 31-letni mężczyzna. Okazało się, że nie może on kierować pojazdami ponieważ obowiązuje go orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Sam nie chciał usiąść za kierownicą golfa ale bez oporu pozwolił na to swojemu starszemu koledze. Teraz o dalszym losie 32-latka zadecyduje sąd. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również kary za wykroczenia jaki popełnił.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Radomsko.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe